bugün

kurtlar vadisi pusu'nun yeni karakteri olacak gelecek bölümlerde.
öyle bir karakter olarak sunulmuştur ki; ismini kim duysa götü dört atmaktadır. merakla bekliyoruz.
sanırım vadinin en taşşaklı adamı.
pars narkoterör adlı dizinin kurtlar vadisi hedef kitlesinin beğenisini kazanmasının ardından dizideki durağanlığın farkına varan pana film ekibinin diziyi canlandırma amaçlı senaryoya katacağı karakter.
yüksek ihtimal emekli bir paşa olabilir bu "iskender büyük".
(bkz: kurtlar valisi)
ismi duyulduğu an da, tüm kurtlar vadisi ahalisinin yusuf yusuf ettiği adam.
- yeter yüzüstü çok süründün polat!
- ayağa kalk!..
diyecek şahıstır.. malum polat baronluktan yine başa döndü. kendi kısır döngüsü içinde tekrar kafaya girmesi gerek ve 'birbuçuk iskender' kendisine yardımcı olacaktır..

edit: büyük yanılmamın sebebidir. yalnız diziye getirdiği heyecanla polata iş çıkarmış olması, diziyi izlenir kılması, bir nebze olsun doğruymuşum dedirten ruh hastası manyakmış.
büyük ihtimalle başkan polatı 'gerçek' derin devlete götürürken bahsedeceği kişilik.sanırım bu 'asıl' derin devletin en büyüğüdür büyük iskender.

gerçi polat görecek mi oda meçhuldür zira en son supermana özenmiş havalarda uçuyordu.*

edit:sayesinde ayarı yedik..ulan nasıl tahmin ettiysek tam tersi çıktı.*
(bkz: kim ulan bu iskender büyük)
(bkz: kucuk iskender)
Birkaç bölüm önce polatla başkan başkanın deyimiyle 2000 yıldır Türk milletinin kaderini belirleyenlere buluşmaya giderken bombalı saldırıya uğramışlardı.Bulaşacakları kişiler Selman Kayabaşı'nın Teşkilat romanıyla çakışıyor.
Bu Büyük iskender de Teşkilat'tan olabilir.
herkesin hayalini yıkmış adamdır.adam psikopat çıkmıştır.
olmasını istediğim gibi bildiğiniz şeytan çıkmıştır, uzun süredir ilk defa kurtlar vadisi senaristleri gereken karakteri ortaya çıkarmıştır. tebriklerdir.
kurtlar vadisi serisinin en soğukkanlı adamlarından birisi. tilki andrei ile psikopatlık ve soğukkanlılık konusunda yarışırlar. aralarındaki tek fark tilki andrei'nin agresif bir ses tonuna sahip olması, iskender büyük'ün ise gayet sakin bir ses tonuna sahip olmasıdır. dizideki diğer faaliyetlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.
kırmızı kitap'ın peşinde olan şahsiyet.
hikaye olarak incelenmesi gereken karakterdir.

ilyada'dan bu yana gelen; vedalarda, kutsal kitaplarda, hikayelerde, romanlarda; her zaman bir antagonist bulunur.

eğerki karakter Protagonist (polat alemdar)'in destekleyense; doğal olarak geçmiş tanrı görselliğindeki yaşlı erkek olmalıdır. ama karakter adı üstünde; antagonist olarak protagonistin karşısındaysa; en az o'nun kadar psikopat, geçmişe sahip, ve "kahraman" kılıklı olmalıdır.

işte bu yüzden; kurtlar vadisi senaristleri okuyup, çizip, biçip; belki de ilk sezondan beri en sürükleyici kurtlar vadisi senaryosunu ortaya çıkarmıştır.

tekrar tebriklerdir.
başkana göre, devlete 2 kere hizmet edip, 40 kere ihanet etmiş olan kişidir.
eski başkanı öldürdükten sonraki psikopat halleri göz ardı edilmemesi gereken şahsiyet.

(bkz: manyak lan bu)
muro'nun ilk gördüğünde (veya ismini duymadığında... veya tanımadığında) pek sallamadığı karakterdir. bayık bakışlı ve ağır başlı bir zatdır.

Korumalarında uzi taşıtan tek kurtlar vadisi karakteri olarak tarihe kazınmıştır.

korumaları değil de kendi uzi ile gezen karakter için: (bkz: pala)
bu da balondur. sırtından vurulup hayatta kalan adam bunu limonata diye içer.
olmadi harbiden olmadi. ne bileyim bir arslan bey, bir dogu bey bekliyordum ama olmadi. tamam kardesim ben iyileri tutuyorum da kotu biri olacaksa da ne bileyim mehmet karahanli karizmasinda bir adam olmasi lazimdi. ne o kardesim oyle uzi tasiyan korumalar, ingiliz kralicesi tarzi eldivenler. ulan sen kotulerin basisin, iki dakika agirbasli dur. hakan
denilen herifin upgrade edilmis versiyonu. cok mu sey bekliyorum vadiden bilmiyorum ama kalite gun gectikce dusuyor. iskender buyukmus ulan isimde meymeney yok anasini satayim.
anlaşıldı ki James Bond serilerindeki SPECTRA nın Türkiye temsilcisi bu hazret...Psikopat,titrek,donuk gözlerle boşlukta bizim göremediğimiz çok gizli hedeflere bakan bir zat...bir nevi Penguen,Joker yada Doktor No
ergenekon orgutunun yanlis zamanlama ile diziye yansitilmis versiyonu. iddialar dogru ise bu ikisi aylar oncesinden bu muhabbetleri yapmislar.

bir de bu orgutun su yuzune cikmasinda kendi ilerinde bir ayriligin sebep oldugunu dusunuyorum.
dizinin karizmatik kötü adamlar ordusuna katılmış karakter. hafif psikopat, efemine tavır ve sakin mizacla olmuş diyoruz on üzerinden sekiz veriyoruz.
kimse yazmamış şaşırdım, musa uzunlar tarafından canlandırılan karakterdir. bu süper baba'dan bildiğimiz sinan yahu.