bugün

toplamda yuzbinlerce peygamber gelmis, iskandinavlarami gelmiyecek diyerek curuttugum tez.
peygamberliğin bir ortadoğu geleneği olduğunu kanıtlamıştır... birde kuran diyor ya her topluma peygamber gelmiştir diye... be arkadaş gelmemiş işte iskandinavlara... ortadoğu dışında tek bir ülkede peygamber ve tek tanrı inancı yok... nasıl olcak bu iş ? o anlattığın peygamberlerin çoğuda gerçek dışı mitolojik masallar zaten...
gerek yok onların mitoloji tanrıları var.
değildir. gelmiştir. ragnar lothbrok'tur. ulan adam ingiltere'ye inancını tanıttı daha ne istiyorsunuz.
bence "iskandinavlara peygamber gelmemesi ilginç" demek ilginç. kuran ı daha dikkatli okumanızı öneririm.
merakının giderilmesi gereken insan sorusudur.

gelmediğini nereden biliyorsun? Hz Adem aleyhisselam dan son Peygamber Hz Muhammed sallallahü aleyhi ve sellem e kadar 124 bine yakın peygamber gönderilmiş. ayrıca Hz Muhammed sallallahü aleyhi ve sellem sadece bir kavime ya da ırka değil tüm insanlığa peygamber olarak gönderildi. yani çok da ilginç değil.
beygamberlerin geldigi donemlerde yani tahmini ilk insanlardan bu yana, topluluklarin yerlesim yerinin iskandinav ulkerleri olmamasindandir.
uyarıcı gönderilmeyen toplumlara azap edilmesi rahman'ın şanına yakışmayacağından ben de iskandinav halkına uyarıcı geldiğini düşünüyorum. mesela det sjunde inseglet'i çeken ingmar bergman gibi fikrinin ızdırabını çeken bir adama manevi bir görev yakışırdı.
adı geçen bölgeye peygamberin gönderilmediğini iddia etmek.

adem aleyhisselamdan son peygamber muhammed mustafa sallallahuAleyhiveselleme kadar olan tüm toplumlara peygamber gelmiştir. ayetle sabittir. kimi zaman onbinlere, kimi zaman daha küçük bir topluluğa, kimi zaman ise tek bir aileye şerefli elçisini göndermiştir yaratan. mahşer gününde ilk insandan son insana kadar hiç bir insan "bana bildirilmedi, ben görmedim" diyemeyecek. insan insana karşı salağa yatabilir ama allah'a karşı bu hareketi yapamaz.
henüz vakit ve imkan varken ayağı denk almalı.
Gelmiştir , mutlaka geldi , dünyaya binlerce peygamber gönderdi allah fakat biz sadece 30 - 40 tanesini biliyoruz.
adamların tanrıdan aşağısına tamah etmemeleriyle ilgilidir.
güncel Önemli Başlıklar