1. 1.
    isveç, norveç, finlandiya gibi iskandinav ülkelerinde intiharın hayvanlar gibi yüksek olması durumudur. bense nedenini hala anlayabilmiş değilim. ulan isveç gibi bir ülkede doğmuşsun. millet doğduğu yere sövüp senin ülkende doğmuş olmayı diliyor. yaşa işte be adam. ne diye intihar edersin? ne tür bir geçerli sebebin var? bak delledim yine.

edit: ciddi ciddi havası leş gibi diyenler olmuş. bulabileceğiniz en temiz hava bu ülkelerde lan. bir çinli bu ülkelerden birine gitse oksijenden ciğerleri parçalanır. he soğuk havadan haz etmiyorsunuzdur orası ayrı. ancak derdiniz soğuk havaysa çok afedersiniz ama derdinizi sikeyim.
    14 ... r3tr0
  2. 2.
    D vitamini eksikliğindendir.
    7 -2 ... silgi yiyen kadin
  3. 3.
    Latincesi rahatus göte batarus olarak geçen bir psikolojik rahatsızlık sonucu...
    27 -3 ... dinsiz kitapsiz kafir
  4. 4.
    kızların çok güzel olması insanları mutlu etmeye yetmiyor demek ki dedirtendir.

işin aslı, güneşsizlik sendromu. güneş insana mutluluk verir, sarı/turuncu ışık da. uzun süre, bir ömür bundan mahrum olmak depresif yapar. siz neden iskandinavlar her fırsatta güneşli ülkelere kaçıyor sanıyorsunuz?
    9 ... radiolarian
  5. 5.
    Ülkelerin intihar etme oranlarına bakıldığında gelişmişlik düzeyiyle intihar etme oranı paralel gibi görünüyor. Türkiye bu sıralamada 79. Suriye ırak gibi ülkeler ise sonlarda yer almakta (110 vs)

Abd fransa almanya rusya gibi ülkeler ise ilk 30a girmiş bulunmakta.

Kanaatimi söylemek isterim. Hayat; devam ettirmek, çabalamak, koşuşturmak için var. insanlar gelişmemiş ülkelerde sürekli birşeylerin peşinde koşuyorlar. Gelişmiş ülkelerde ise zaten herşey ellerinde yapacak birşeyleri kalmamış.
    13 -1 ... yahigewrovski
  6. 6.
    bir yerden sonra rahat göte batıyor ve dolayısıyla adam egzantrik bir şey yapmak istiyor.
    1 ... papa jupiter
  7. 7.
    http://www.internethaber....lerisi-1196222.htm?page=2

böyle bir araştırma da var. tabi ben pek oranlara bakmıyorum çünkü çok göreceli olabiliyor fakat iskandinav ülkeleri totale vurduğunda o kadar çok etmiyor.
    mesela bu sitede:
    burada baltık ülkeleri daha birinci görünüyor. ben araştırmanın yalancısıyım. ayrıca araştırma yalansa ben neden yalancı olayım ki çok mantıksız.
    5 -1 ... crux ansata
  8. 8.
    http://listelist.com/dani...mp;utm_campaign=listelist
    1 ... the outsider
  9. 9.
    yeterince güneş görülmediğinden ve kış depresyonundan olduğu düşünülmektedir. fototerapi ile tedavi edilir.
    4 ... noxeca
  10. 10.
    Güneşin insan psikolojisine etkisi olabilir ama bu kendi yaşamına son verecek derece kuvvetli mi...

Güneşten mahrum tek oralar mı var? Mesela doğu karadeniz genelde kapalı oluyor bildiğim kadarıyla ama intihar vakası ortalamanın altındadır eminim.

Ben manevi boşluktan kaynaklandığını düşünüyorum. Yok olacağına inanan birisinin 5 yıl fazla ya da az yaşamasının bir önemi yoktur. Onun için yaşamlarına son veriyor olabilirler.

araştırır da kayda değer bir şey bulursam eklerim...
    7 ... leyte