1. 1.
  sosyal demokrasinin en güzel şekilde uygulandığı, kişi başına düşen gayri safi milli hasılanın en yüksek olduğu, halkına verdiği sosyal haklar olarak en önde ülkelerdir.

  (bkz: isveç)
  (bkz: norveç)
  (bkz: finlandiya)
  (bkz: izlanda)
  (bkz: danimarka)

  (bkz: iskandinavya)
  2 -1 ... arude50
 2. 2.
  bu ülkelerin çoğu tarih boyunca tek bir bayrak altında birleşememiş, bu yüzden işgal altında kalmış ülkelerdir. vikinglerin günümüzde devam eden soylarıdır.
  ... pyndemonium
 3. 3.
  dünyanın en çok orman olan bölgesidir.
  ... frosty
 4. 4.
  intihar oranlarının en yüksek olduğu ülkelerdir. insanların en büyük sorunu aşırı bireyselliğin getirdiği yalnızlıktır. insanları ölesiye dürüsttür. geçenlerde isveçli bir bakan evinde kaçak bakıcı çalıştırdığı (vergi kaçakçılığına girer) ortaya çıkınca istifa etti. türkiye'de de maşallah politikacılarımız, bürokratlarımız yüzsüzlükte sınır tanımıyorlar. (bkz: celalettin cerrah)
  3 ... yineyolcu
 5. 5.
  mc donalds'ta çalışan bir işçinin ya da kütüphanedeki paspasçının aynı zamanda akademisyen olma olasılığı olan şaşılası ülkeler topluluğu.
  2 ... acemi zampara
 6. 6.
  bir süredir (ve uzun bir süre de devam edecek gibi görünüyor) dünyanın birçok açıdan en gelişmiş yerleridir. haritada bakması bile sakinlik, dinginlik, dünyanın karmaşasından, kaosundan uzaklık hissi verir.
  ... kaptanreis
 7. 7.
  bu ülkelerden çok güzel metal grupları çıkar. ayrıca metal demişken, isveç demiri de çok meşhurdur. norveç'te önemli petrol yatakları vardır. hatta avrupa'nın en iyi rezervleri burada bulunur. (kutup bölgelerine yakın kısımlarda.)
  sanıldığı gibi yalnızca finlandiya'nın değil, norveç'in de rusya'ya karadan sınırı vardır. ayrıca sanıldığı gibi baltık denizi'ne norveç'in kıyısı yoktur.
  eğer isveç'e gidilecekse mutlaka isveç köftesi yenmelidir. yok efendim isveç misveç para yok o kadar deniyorsa da en azından bir ikea'dan isveç köftesi'ni denemek gerekir.

  bu ülkelerin nüfus artış hızları çok düşüktür. bu ülkelerin hepsinin toplam nüfusu türkiye nüfusunu geçmez. öyle ki hepsinde ortalama nüfus 5 milyondur ve insanlar afedersiniz öküzler gibi yer, içer, sıçar, yine yer, içer, sıçalar.

  ayrı ayrı ele almak gerekirse, mesela izlanda'nın hiçbir askeri yatırım yapmadığını bilmek gerekir. zaten oraya kim gelsin, niye gelsin? yükseklik bakımından da bildiğim kadarıyla yalnızca danimarka'da yükselti çok azdır. (dünyanın yükseltisi en az ülkelerinden)
  mesela finlandiya tam manasıyla yalnızlık ülkesidir. ülkede çok ada olmasından dolayı insanlar yalnızlığa çekilmişlerdir.

  bu ülkelerde sakin bir hayat sürülebilir. iklimden ve yaşayıştan ötürü olsa gerek intihar olayları yüksektir. etliye sütlüye karışmama tam manasıyla bu ülkelerde vardır. eğer türkiye'den kaçıp başka bir yere yerleşmek gibi planınız varsa, kesinlikle bu bölgeler tavsiye edilir. (soğuğu göze alacaksınız) (danimarka hariç, diğerlerini şahsen tavsiye ederim.) bu ülkelerden birinde bir türk restaurantı açarak babalar gibi para kazanabilirsiniz. hele ki bu memleketten bir bayanla evlenirseniz, çocuklarınızın birinin doktor, diğerinin mühendis olma şansı neredeyse yüzde doksandır. türkiye'de çocuklara verilen eğitim mücadelesi, oradaki bir çocuğa verilse; çocuğun on yaşında prof. olma durumu var. *
  4 ... yumusak falan degil bu g
 8. 8.
  iskandinavya'yı oluşturan ülkelerdir ve finlandiya'nın bu listede yer alması çok da doğru değildir aslında.
  3 ... der meister
 9. 9.
  en müthiş kızların çıktığı ülkelerdir. tabi siz gitmediğiniz için bilemezsiniz.
  5 -1 ... cool adam
 10. 10.
  hayatın sıkıcı, hareketsiz ve gri geçtiği, en yüksek intihar oranını elinde bulunduran ülkeler. yemekleri bizimkilerin yanından bile geçmez, zaten bizim gibi bir yemek kültürleri de yoktur.
  1 ... mahmutkentin kucuk modelleri