1. 1.
    nazan bekiroğlunun kaleme aldığı kitap. isim ve ateş olmak üzere iki farklı hikaye anlatılıyor.
    1 ... herostratos
  2. 2.
    (bkz: nazan bekiroğlu)
    2 ... white pages
  3. 3.
    "Aklımla kalbimin, hâlimle sözümün, teslimiyetimle ve vehmimin arasında kaldım ben.
    Aklımı gösteren ismimle aşkımı gösteren ateş arasına düştüm, o uçurumda yittim ben.
    Aynı anda iki şey olunamadığı için aşkın saltanatında, o uçurumda yitirdim ben."
    2 ... missbee
  4. 4.
    isim, koku, hatıra. karanlık, ateş su.biraz yeniçeri, biraz aşk dinledik. gerçek ya da gerçeğin çok üstünde bir yalan fark etmez mühim olanın isme işaret ettiğini bildik, ismi olan herşeyin bir de hikayesi olduğunu.
    '' ben, anlattıklarımın hayat tarafıyım, kalplerin tarihçesi yazılmadıkça ne tarihe ne romana inanacağım.''
    1 ... oceanland
  5. 5.
    nazan bekiroğlunun osmanlının son dönemlerini, yeniçeri ayaklanmasını ve aşkı konu edinen güzel kitabı.
    3 ... akustikcinayet
  6. 6.
    kapağında yıldırım beyazıd'ın resmi, içinde hikmetleri kelimlerin kalplerine indiren allaha hamdolsun yazısı ile sizi selamlayan isimlerin aslında ateş olabileceğini söyleyen güzel kitap. bir isim'den dem vurur bir ateş'ten sonra kapılar açılır ikiside karşınızda durur. nazan bekiroğlu'nun kaleminden çıkan gerçekçi bir masal. bulut,deniz, yağmur.
    5 ... akustikcinayet
  7. 7.
    --spoiler--
    bir bedene hapsolarak geçici bir tutsaklığa mahkum edilmiş fakat mahiyeti sınırsızca özgür olan ruhum dokundu kendi kafesine...
    --spoiler--
    --spoiler--
    sonra ağlamak, tam içimden, kokunun yakıcı bir nefes olup da kalbimin zarına değdiği yerden kopa geldi
    --spoiler--
    mükemmel anlatımı olan nazan bekiroğlu eseri...
    3 ... korlerulkesindeaynasatanadam
  8. 8.
    nazan bekiroğlu kitabı.

--spoiler--
    "onu, sadece güzelliğini merak ederek; kimliğini, karanlıklarını, geçmişini merak etmeden, tarihçesi ihmal edilmiş bir aşkla sevdim. koşullu değildi sevdam. bana gösterdiğinden daha fazlasını istemedim."
    --spoiler--

--spoiler--
    "meğer aşk indiği kalbi ihya ediyordu ya, ihya edemezse yok ediyordu. kazasız belasız kurtulmanın imkanı yoktu."
    --spoiler--
    1 ... sosyal yumurcak
  9. 9.
    --spoiler--
    bir ismin bazen bütün hikaye unutulsa da kalbe batması, kiminin bir isimden ibaret kalması, kiminden geriye bir isim bile kalmaması.
    --spoiler--
    2 ... rainfall
  10. 10.
    bir nazan bekiroğlu şaheseri.

kimilerine göre tarih, kimilerine göre aşk romanı.

bana göre kayıtsız şartsız teslimiyet gerektiren kitaplardan.

ve aşık oldum bu kitabı okurken, kimi zaman kapkara bir nihade oldum kimi zaman esamesi aşka satışmış bir mansur.

--spoiler--

bir ismin bazen bütün hikaye unutulsa da kalbe batması, kiminin bir isimden ibaret kalması, kiminden geriye bir isim bile kalmaması...
    --spoiler--
    1 ... ay ne hos