bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kimileri tarafından* isim bitki şehir olarak da bilinen oyun.
    4 ... kechi
  2. 2.
    çocukken ders aralarında çoğumuzun oynadığı kağıt üzerinden oynanan oyunlardan biridir.
    1 ... akrep
  3. 3.
    isim, şehir, bitki, meyve, eşya gibi kriterleri olan çok kişiyle oynanan oyun .
    1 ... niida
  4. 4.
    _harf söylüyorum ğ
    -Allah belanı versin!!
    6 ... elpis
  5. 4.
    harf i hayvan bulunacak "y"leri söyleyemeyen bir arkadaş...
    +ilan
    5 -1 ... schrodinger
  6. 5.
    "h" hariyle eşya olarak "halı şampuanı kabı" yazıp puan almak için tüm çamurlukları yapıp ve artık lanet olsun tamam dendikten sonra bir daha oynayamadığım oyun. çocukluğum hep eksik geçti. oynatmadılar alçaklar. "halı şampuanı kabı" eşya değil mi? söyleyin. eşya değilse ne peki?
    6 ... kechi
  7. 6.
    ergenliğe girdikten sonraki levelı; (bkz: kim kiminle nerede ne yapiyor)
    3 ... seytanin fisildadiklari
  8. 7.
    f başlayan şehir arardık bu oyunda hep, bulamazdık. ben hep floransa yazardım, kimse kabul etmezdi. floransa şehir değil miydi ki? bir de "n" ile başlayan hayvan bulunamazdı bu oyunda. hep nil balığı yazılırdı. ben bir defasında nevada ayısı yazdıydım da başıma gelmedik kalmamıştı.
    2 ... antitez
  9. 8.
    babalarla beraber oynanmaması gereken oyundur.
    -r ile artist:
    vacip:rana elik(çakal ilkokul 2 vacip star tv haber spikerini yedirmeye kalkar)
    godfather:rana alagöz

ikimizde karşılıklı olarak o kim yeme beni diye kavga edelir. hakem olarak valide hanıma başvurulur. rana alagöz'ün eski toprak olduğu anlaşılır. peder bey kazanır.

-n ile ülke:
    vacip:nahçıvan
    godfather:nijerya

-ne yazdın baba?
    +nijerya. sen ne yazdın?
    -nahçıvan..
    bi 5 sn sustuktan sonra el işaretiyle beraber..
    +nahçıvan mı?nahh..ülkeymiş..kimi kandırıyosun lan sen?
    ... katli vacip
  10. 9.
    evde yaşıt arkadaş-akraba grubu bir araya gelmişse oynanması muhtemel oyunlardan birisi.
    1 ... franco86