1. 1.
  zamanın koşullarını göz önünde bulundurmadan yorum yapanları sikerler anam bacım, dinidir.
  10 -8 ... cay yoksa oralet icsinler
 2. 2.
  ilginç bir iddiadır. iddiadır çünkü aslı yoktur.
  ... operon
 3. 3.
  dönemin en ağır hastalığı olduğundan olabilir belki de. lan ben zehirli ishal denen hastalık yüzünden ölüyormuşum çocukken, sen ne anlatıyon keko, ishal diyip geçilir mi. hem bi laf vardır, sen allah'tan iyi mi bileceksin ?
  7 -4 ... ukraynali
 4. 4.
  o döneme göre yazılmış güzel kurgusu olan bir kitaptır. kuş gribi filan beklemiyordunuz herhalde?
  4 -5 ... tanrinin bitirme tezi
 5. 5.
  görüldüğü üzere islam kolaylık dinidir. amına koyim öyle şeyler yazıyor ki neredeyse amın tepesinde gitsek şehit olacağız.
  6 -9 ... tanrininuveyoglu
 6. 6.
  O zamanın şartlarında ishal salgın hastalık olsun olmasın insanları öldüren büyük bir problemdi, ishale sebeb olan genellikle bakterilerdi o şartlarda da temizliğin kısıtlı ve iyi yapılamadığını düşünürsek ciddi bir problemdir ishal.ishalle çokca su ve elektrolitler( Na, Cl vb.) kaybedilir ve yerine hızlıca konması gerekir, kaybedilen miktar çok yüksek olduğundan bunları yerine koymak o şartlarda temiz ve elektrolit seviyesi yüksek suya ulaşmak daha zordu ki şu zamanda dahi sıvı kaybı içeriği vücudumaza göre hazırlanmış SF( serum fizyolojik) lerle verilmekte. Aynı zamandan şu şartlarda ölümlerin 3. Sırasında ishal bulunmakta (özellikle çocuklarda) ilk iki sırayı da (o zamanlarda insanların bizim gibi bol bol sağlıksız beslenemediği için şuan ilk iki sırayı) kalp rahatsızlıkları yer almakta.
  Şu okuduklarından bir şey anlamadığın gibi o hadisten de bir şey anlamamışsın sevgili yazar!
  ... ohalanharbimi
 7. 7.
  "hak" olduğuna bir kez daha "iman" edilen dindir. inananlara merhamet etmek için bu kadar şey yaparken, nankörlük etmek anlamsızdır.
  5 -3 ... zalahani
 8. 8.
  islam'da şehit olmayı dileyen kimse, yatağında vefat etse dahi şehit olur, illa bir hastalık geçirmesi gerekmez. vatan müdafaasında şehit olmanın yeri ayrıdır. islam'da şehidliğin mertebeleri mevcuttur.

  bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmanın zararlarına değindiğimiz bir entry'nin daha sonuna geldik, hayırlı günler.
  6 -1 ... bakmadangormeyen
 9. 9.
  salgın hastalıklar ve doğal afetlerde ölenlerin şehit sayıldığını peygamber efendimiz(sav) söylüyor, benim dinime inanmayan zındıkların bu duruma nötr olması gerekirken neden kendine dert edindiğini ve neresini yanlış bulduğunu anlayamayacağım asla,
  (bkz: tek derdi inanmadığı din ve dindar olan ateist)
  2 -1 ... yetiyour
 10. 10.
  Asla o makama eremeyecek, dünyaya bok olarak gelip ölünce tezek olacaklara batan kavram.

  Hayat boyu şehadet isteyen bir insan ishalden de ölse, araba da çarpsa, kalp krizi de geçirse Allah dilediğine kavuşturur. Dinsiz bok yığınları gibi değildir onların sonu
  1 -2 ... dalay lama