1. ?.
  sadece sağ sol kavramından yola çıkarak anlatacağım. bir işçinin kendi haklarını en iyi koruyacak partiler sol partilerdir. sol partiler bütün seçim politikalarını işçi ve fakir kesimi hedef alarak yaparlar. sağ partiler ise temelde sola karşı, yani işvereni koruyan bir politika güderler. tabi ki sağ partiler de sendikalaşmaya ve onun gibi işçi haklarına önem verirler ama temel politikaları işçi haklarını korumak değildir. bu durumda bir işçinin akp ye oy vermesi tamamen siyasi bilinçsizliğin göstergesidir. akp nin fakir ve işçi mahallelerinden oy alabilmesi vaadleri ve icraatleri yüzünden midir yoksa kömür ve gıda yardımından mıdır orası tartışılır tabiki.
  4 -6 ... tuhh kahretsin
 2. 1.
  (bkz: gayrımüslümlerin akp ye oy vermesi)
  2 -1 ... hanimaga
 3. 2.
  her 2 kişiden biri vermiş 18 yaş üstü..bunun içinde işçi de var benim bizzat şahit olduğum nice para babaları da var..bunu işçiler solcu olmalıdır çünkü ezilen kesim bak onların oyu bile akp'ye vay anasını diye irdeleyen kişilere nacizane sormak isterim:bu ülkede her daim işçi vardı , var , varolacak peki ne zaman işçi partisi başa gelmiş? gelecek gibi duruyor mu? demek ki bu ülkede solda daha doğrusu sol geçinen kesimde bi hata var(ya da işçiyi sağ solu bırak , kendini unutacak kadar düşük duruma getiren sağın çok iyi propaganda yöntemleri var) neyse ne , sen ayda 400 milyon maaş alıp da bi kaç kömüre 10 metrekarelik kooperatif evlerine tav olan işçiyi akpye oy veriyo diye eleştiremezsin, gözü doymayan ultra zenginler bile bi kaç milyon daha fazlaya akp'ye oy verirken..
  2 ... hefeweizen
 4. 3.
  (bkz: burası türkiye)
  ... lynx
 5. 4.
  gayet normal bir durumdur,
  "işçi isen solcu olacaksın" mantığında olmayan ve işin aslı hiçbir siyasi fanatikliğide bulunmayan bir kesimdir türkiyede işciler.onların tek derdi aldıkları maaşla ayın sonunu nasıl getireceğinin hesabını yapmaktır,oy atarken kullandıkları kıstas da "hangisinin zamanında ayın sonunu rahat getirdim" mantığıdır.2002 de sandık başına giden işciler akp'ye oy atarken akıllarındaki tek düşünde yaşanılan krizler sonrası "bi umut,bi kurtarıcı" düşüncesidir.yok sağcıymış yok solcuymuş onları ilgilendirmemektedir."sol partiler işcileri daha çok korur" mantığıda göreceli bi kavramdır,ecevit hükümeti diye adlandırılan koalisyon zamanında yaşanan krizler,katlanan vergiler ve ard arda yapılan zamlar bu mantığın ne kadar göreceli bi kavram olduğunu da açıklıyor zaten.
  evet belki ecevit tek başına iktidar değildi,şartlar o krize zemin hazırladı,solun bunda bir suçu yoktu yada akp ülkeyi yabancılara satarak bu açığı kapattı aslında sonumuzu hazırlıyorlar falan filan! dedim ya işci kesim bunlara bakmaz "ecevit solcuydu seçtik çok zor günler geçirdik,erdoğan sağcıydı seçtik rahat bi dönem geçirdik, bitti!" işcilerin akp ye oy vermesinin mantığıda budur...
  2 -1 ... ligoferon
 6. 5.
  en kısa tabirle ileriki 5 seneyi değil 5 haftayı düşünen işçilerdir akpye oy veren.
  1 ... hyperion
 7. 6.
  işçilerin akp tarafından rüşvetlenmesidir. odun, kömür, yorgan, battaniye gibi gereçlerle gözü boyanan işçi sonuç olarak akepeye oy vermektedir.
  1 -1 ... fatrix
 8. 7.
  sol parti olarak meydanda gezenin chp olduğunu düşünecek olursak, mecburi sağa yönelen işçidir. akpye oy vermesinde ise bir gariplik yoktur. normaldir. sakin olun.
  -1 ... ailrimed
 9. 8.
  işçinin zekası değil, kas gücü çalışır. beyinsiz birinin akpye oy vermesinin ise haber değerinin olmaması, 16. yy dan beri bilinen bir gerçektir.
  2 -1 ... shotgunpadre
 10. 9.
  akp nin kömür yardımları ile alakası olmayan eylemdir. çünkü akp genelde işçilere değil işsizlere kömür yardımı yapmaktadır. ama merak ettiğim bir konuda türkiyede nekadar kömür rezervi olduğudur. çünkü akp nin her seçim başarısında bu kömür işi okadar gündeme geliyorki görende türkiyeden çıkarılan kömürün tamamı seçim dönemi millete dağıtılıyo sanıcak.
  -1 ... ayibogan3333