1. 1.
  Muslümanların, çünkü isa'nın allahın cismani veya ruhani bir evladı olduğunu veya ona inananların öyle iddia ettiğini zannetmesi yüzünden bilinmeyendir.

  isa kitab'ı mukaddes de de geçen bazı yerlerde babasızlıkla p..çlikle veya babası olan kisinin ona sahip çıkmamasıyla suçlanır annesi de kötü kadınlıkla.

  Şimdi bu isanın suçu olmadiğına göre isa'da cevabını yapıstırır.

  Siz bana boyle böyle böyle diyor, haksızlık ediyorsunuz ama bilin ki ben de allah'ın bir "evladıyım"

  Bu gibi durumda olan insanlara isadan'da çok çok daha evvelden allahın çocuğu yani onun sahibi allah denirdi. Allahın çocukları isa dan çok daha evvel kullanılan bir terimdi.

  Bunu o dönemler de dahi yanlış anlayan anlayış yoksunu, cahil yahudiler, orta dogu halkları onu allah'a şirk koşmakla suçluyorlardı.

  'Bu adam ne diyor böyle diye bu sefer başka bir saldırıya geçiyorlardı'

  Fakat isa onların piçlik suçlamasına cevaben, ben allahtanım derken onlar daha da kudurmaya başlıyorlardı.

  Hal böyle olunca Allah'ın oğlu kavramı sonralarında isa'nın üstüne yapışmış ve onu seven onun düşüncelerine ve getirdiklerine taabi olanlar ona ey allah'ın oğlu diye seslenir ve sonrasında da onu öyle anar olmuşlardır.

  Babasızlara, babası olup da evladına sahip çıkmamış ya da evladını reddetmiş olanlar nedeniyle allah'ın evlatları deniyordu bunun izahı budur arkadaşlar.

  Isa'nın allah ile özdeşleşmesinin kapısını aralayan savunu budur. Bu sonra tahrip edilmiş edilmemiştir orası başka bir tartısma alanıdır.
  3 ... yalnizca deli yalnizca sair
 2. 2.
  Nedeni yahudi kral zunuvasın iki ajanı; pavlus ve petrus. Biri ortadoksların diğeri katoliklerin ruhani lideri. Dikkat ederseniz bu iki hristiyan mezhebi 3 lü safsatayı ilk icad edip uyduran ve hristiyanlığı bozan oluşumdur. Mesela anadoluda ve avrupada bazı hristiyan mezhepleri 3 lü teslisi kabul etmezler. Çünkü çevrilen oyunun farkındadırlar. Vatikan neden barnabası gizler? O incilden bir tane de bizde var. Genel kurmayda. Peki geçen yıl tarsustaki o gizemli kazıda asur medeniyetine ait kıymetli şeylerin dışında vatikanı ilgilendiren ne çıktı ki türkiyeye alel acele vatikandan prof geldi? Yoksa elimize güçlü bir koz mu geçti?
  2 -1 ... gazeloglu
 3. 3.
  Hristiyanlıkta farklı görüşler var bizim her dini bir yerinden uyduran insanımız bilmiyor bunları

  Baba oğul kutsal ruh üçlemesi mesela. Hristiyanların hepsi isayı baba saymaz oğul olarak da görür

  Ya da monofizit görüşü vardır isayı tek yönlü sayar

  Ya da diofizit görüşü vardır isa iki yönlü der hem insansı özellikler barındırır hem tanrısal

  Böyle daha detaylı olarak anlatılabilir ama nafile bizimkiler budistleri ineğe tapıyor sanar Hristiyanları da isa tanrı diyor olarak kabul ederler.
  5 ... keyf kahyasi
 4. 4.
  Bu karışıklık dinlerinin çorba olmasındandır kendileride neye nasıl inanacağını şaşırmışlar.kafaları karışık.
  1 ... kalahari 1
 5. 5.
  Aslında nedeni yeni platonculuktur.
  4 ... lird mircis imirilist pirimsis