1. 1.
    isa resulün çarmıha gerildiğine inanmamakla birlikte yaşandığı iddia edilen olay istanbuldadır ve roma zamanında olmuştur. Bu olayın resmedilişinden tut eski kiliselerin yoğun olduğu yerlere kadar hep istanbul ve çevresini işaret eder. Kudüsle alakası yoktur bu işlerin. Zaten şimdi kudüs olarak anılan yerin gerçek kudüsle alakası yok.
    isa nın çarmıha gerildiği yer
    Giyim tarzlarının roma halkının osmanlı dönemini andırması(aklı yarımlar anlamamkta direniyor osmanlı romanın devamı gibidir demek istiyorum) da ayrıca gariptir.
    Edit:osmanlı roma benzerliğine deyiniyorum. Olay roma zamanında yaşanmış diyorum. O algınıza çökeyim sizin.
    5 -7 ... ktm li aynasiz
  2. 2.
    (bkz: golgotha tepesi)
    (bkz: Kudüs)
    1 ... turkmen begi
  3. 3.
    isa golgota' ya çıkarken tökezlemeden önce...
    önü sıra sendeleyip ayağı burkulan bendim

(bkz: ismet Özel)
    2 -1 ... kazangap
  4. 4.
    demek ki isa varken osmanlı da varmış. bize öyle dememişlerdi alacakları olsun.
    1 -2 ... teflon
  5. 5.
    yoktur.

Hz.isa ya dair hiçbir kanıt yok dünya üzerinde. Havariler yahudi kitabında yani eski ahitte anlatılan bir rivayettir. Bu rivayeti insanlar gerçekmiş gibi anlata anlata gerçek sanılmış sadece. Zaten incile yeni ahit derler.

Kuranda da Hz.isa geçmekte. Hz.isa diye bir kişinin hiçbir zaman yaşamamış oluşu direkt olarak 3 kitabı da bitiriyor aslında.
    6 -5 ... keyf kahyasi
  6. 6.
    istanbul? osmanlı?

bonzai kafası. uuu neee kanımda vaaar.
    5 ... caranthir
  7. 7.
    Osmanlı dönemini andırmasına kadar “lan acaba mı?” Dedirtti..

troll olacaksanız böyle olun.. iğrenç bir insan olmak ile trollük bir değildir.. karıştırmayın.
    2 ... yalniz olmiycem dimi
  8. 8.
    Birinci olarak osmanlı döneni demedim romalıların kıyafetleri osmanlıyı andırıyor dedim. ikinci olarak keyf kahyasi arkadaşın dediği gibi resullere dair hiçbir delil yoktur burası net. Ya tarih yalan ya dinler yalan bu konuda anlaşalım. Troll falan değilim bu konuları yıllardır irdeliyorum. Tarih islamı(yahudilik hristiyanlık müslümanlık) yalanlamak için farklı adreslerde olayları göstermiştir. Musa resulle ilgili mısırda hiç bir delil yoktur mesela yine anadoluda izleri var.
    2 -1 ... ktm li aynasiz
  9. 9.
    Bence

Haklısın

impartor konstantin zeki adamdı.
    1 ... marshal walter model
  10. 10.
    tazeymis anladigim kadariyla
    isa nın çarmıha gerildiği yer
    1 -2 ... dinsiz kitapsiz kafir