bugün

her inanca göre ya peygamber ya tanrı'nın oğlu yada mesih bu önerme doğruysa ki degil insanların tamamı yanlış şeye tapmakta inanmakta.
hiristiyanların gayet mantıklı buldukları oluştur.
eleştirmiyorum. inanç eleştirilmez.
geçen bi incil reklamına denk geldim bi sitede. dedim girip okuyayım, reklamı.
okudum. gayet açık açık bunu söylüyordu, reklam.
isa tanrının bir parçasını içinde taşıyan birisidir.
Aynı senin gibi, benim gibi.
Tek fark, bazısı o gücün içinde olduğunu bilir, bazısı ise onu başka yerlerde arar.
dinlerle aram pek iyi değil.
fıkra gibi geliyor.
görsel
çoğu hristiyanın inandığıdır. haşa biz isa'yı peygamber olarak biliriz.
onların inancında hz. isa, insan babası olmadığı için Tanrının çocuğu olarak görülmektedir. zaten hristiyanlar Tanrıya dua ederken yüce babamız diye dua ederler.

özellikle ateistlerin de hristiyanlıktan yola çıkarak tanrı inancına karşı durmalarındaki neden bence hristiyanların yaratıcıyı insansılaştırma yaklaşımıdır. halbuki o hayal bile edemeyeceğimiz bir varlıktır.
görsel

isa diye biri yok.

edit: içimizdeki hristiyanlar bunu beğenmemiş sanırım. ama size bir sürprizim var hristiyanlık dini de yok.
dogruluk payi olabilir bir iddia.
bir teoriye gore mitolojide gecen tanrilar baska gezegenden gelen, insandan cok daha ustun varliklar(anunnakiler). meryemi hamile birakan da bunlardan biri. boyle ise isa da yari tanri demektir. zaten suyun ustunde yurume, oluleri diriltme gibi seyler yapabiliyormus.
iddia değil durumdur.

Baba oğul ve kutsal ruh denir ya, baba yeryüzüne inmeden önceki tanrıyı, oğul tanrının yeryüzündeki halini, kutsal ruh da tanrının yeryüzüne indikten sonra çarmıha gerilip geldiği yere geri döndüğü halini temsil eder. Bizim bakış açımıza göre tanrı baba, isa oğul ve kutsal ruh da isa'nın ruhunu temsil etse de bu üçü aynı şeydir aslında.

Tanrı hem isa hem kutsal ruhtur.

Gerçi bana ne aq hristiyan değilim.
güncel Önemli Başlıklar