1. .
  statünüz ne olursa olsun stajer gibi bir muamele ile karşı karşıya kalmanıza neden olur... ilk günlerde size ne yaptıracaklarını bilemediklerinden etraftaki tüm gereksiz dosyalama işlerini kitlerler size ve bilgisayarla iki dakika ilgilenseniz hemen size "elinde iş yok mu?" gibisinden saçma salak sorular sorup insanı çalıştığına da o şirkete girdiğine de pişman ederler...
  1 ... fatal
 2. .
  şerefsizim benim başımda da var bu bela. henüz gerçekleşen; ameleyle bir muhabbetim:

  -abim bak ben yokken böyle silecen duvarları bak yıh yıh. senin iş kolay oturduğun yerden şıkır şıkır ediyon paraları alıyon.

  yarım saat sonra;

  -noldu abi yoruldun mu oturup duruken? ben hem çay getiririm hem temizlik yaparım hem de yemek yaparım.. çalışmaya alşırsın
  +yaa abi negzel çalışıyon
  -daha kaç yaşındasın zaten... benden 10 yaş küçüksün. alışırsın alışırsın.
  +inşallah abi
  -hayırlısı bakalım.

  işte böyle amele bile taşak geçer sizle.
  aradaki samimiyeti çok iyi tutturmak lazım. ne can ciğer olacan ne de surat yapacan...
  ilk zamanlar fazla çay istemeyecen fakat hep de kendin almayacan, alışmasın pezevenk. bazı bazı patronun kim olduğunu göstermek lazım, illaki bir statü farkı var olmalı da.
  1 ... kratostol
 3. .
  (bkz: stajyer)
  ... devilscry
 4. .
  allah vere de "mobbingle" falan karşılaşmasak diye kara kara düşündüren.
  ... filozofil
 5. .
  aman iş yerinde olsun da, gemide veyahut deniz üzerinde olmasın o çömezlik dedirten, aslında şükredilmesi gereken vaziyet.
  1 ... gibibisi
 6. .
  çay getir ,kahve getir ,şunun fotokopisini çek ,şunu yap bunu yap dedirten şey .... tabii bundan sonra da çömezlik bitiyor ama başka şeyler başlıyor mobbing gibi..
  ... aliniyesta
 7. .
  sözlükte çaylak olmak gibi bir şeydir.
  ... achtung
 8. .
  kötü bir duygudur. zamanın çabucak geçmesi ve yeni çömezlerin gelmesi dört gözle beklenir. insanlar çömez kişiye uzaylı gibi bakarlar, iki de bir "alıştınız mı" diye sorarlar. sahte gülücükler etrafta uçuşurken insana kendini ait olmadığı bir yerdeymiş hissini yaşatır. bir sürü özel soru sorulur, cevap vermemeye çalışılır ve "soğuk, ukala" damgası yenir. her şirkette olduğu gibi işgüzar bir kişi * mevcuttur ve yardımcı olmak istermiş gibi yaparken aslında üstünlüğünü vurgulamaya çalışır, hatanızı yakalamak için akbaba gibi beklemektedir aynı zamanda. akşam olması ve güvenli yuvaya kavuşulması için sürekli saate bakarken, stres içinde bulur çömez insan kendini. en kötüsü de sabah ayakları geri geri gider, kıdemli oluncaya kadar.
  ... kedidirkedi