1. 1.
  tehlikeli ilişkiler kapsamında incelenesi durum.''bilmemkim bey ile bişey hanım''ın ortamları gerecek,motivasyonu azaltacak,dedikodulara sebebiyet verecek aşkı.
  ... veritaserum
 2. 2.
  sadece patronlara ve sekreterlerine mode on olan özellik
  ... hayyamci
 3. 3.
  iş ile aşkı birbirini karıştırmamak isteyen düşüncenin ürünüdür. ama genelde kimsenin kalbine zincir vuramayacağınız için zor durumdur. sote bir yer bulan çift illaki atraksiyona girecektir. tuvaletler genelde dolu alacaktır. yarardan fazla zararı vardır.
  ... votkandaredbulldum
 4. 4.
  ofis ortamı. esas oğlan, değirmenin çarkı vazifesinde, şirketin para kazandıran biriminde çalışmaktadır. üretkendir. telefon, fax ve diğer teknoloji unsurları ile ilgilenen ofis kızları mevcuttur. oğlanımız bir parça abazanlığı sebebi ile her birine ayrı ayrı gülümser, açık kapı arar. bir miktar da çekingendir ki, yaklaşık üç yıldır çalıştığı şirkette nice hatunlar gelip geçmiş, bir tanesine bile yazılamamıştır. muhtemeldir ki vakti kerahat erişmiş, dil lal olup, gözler konuşmaya başlamış olacak, bir hatuna açılmak istemiştir. ancak doğru cümleyi kurmak için sağlam bir yükleme, zamire, mümkünse edat mastar -di li geçmiş zamanla türevlenmiş bir belirtili tümleç ihtiyacı vardır. kız anlamıştır, lise yıllarında dil bilgisinden kaldığını, yardımcı olacak işareti msn yolu ile diğer odaya göndermiştir. fitil ateşlenmiş, baruta giden yolda hiç durmayacak bir yolculuğa yelken açılmıştır. msn konuşmaları, ofis içinde ki şeytani gülümsemelerin etkisi ile adına çıkma denilen eyleme dönüşmüştür. çıkılmıştır da. ilk yemek tedirginlik içinde, bir fast food da gerçekleşmiş, ilk hikayeler paylaşılmış, hatta kızın eline doğru ilk hamleyi bile yapmıştır oğlanımız. ancak direkten dönmüştür ayrı mevzu. objektif bir tartıda değerlendirilen, beraber geçirilmiş bir günün akşamında, çocuğun heybesinde bol bol artı vardır. haklıdır. gururlanmıştır. artık kız arkadaşı vardır. hemde öyle böyle değil, kızımız güzeldir de..

  fitil baruta doğru ilerleye dursun, esas oğlan ve kızımız her akşam ilişkinin hararetini arttırarak, aynı mekanı ikinci kez kullanmadan aşk girdapının içinde yüzmeye başlamıştır çoktan. beyinler, diller, bedenler öyle alışmış ki, ciddiyet demişler. -ben bile taktir ettim şimdi. aferin- iş aile bireylerine açmaya gelmiş mevzuyu. kız atak davranıp annesine anlatmış. erkek altta kalmamış tabi ki, oda öyle. aileler karşılıklı olarak, biraz daha zaman lazım size demişler. sorun yok. zaman ise zaman. zaten zamanın bir anlamı yokmuş ki yanyana olduklarında.hal böyle sürüp, barut yolunda emin adımlarla ilerlerken, patronun sağ kolu tabir edilen lavuk, ve yanında şirketin boş işler sorumlusu birbaşka lavuk çıkmış karşılarına. hemde açıklaması, tarifi yapılmaz bir nokta ve saatte. bir alış veriş merkezi. gece saat 23:00 civarı. ve el ele. geçip gitmiş lavuklar. kız ve oğlan bakmışlar birbirlerine. olan oldu dercesine bir bakışın ardından kahkaha histerisi kaplamış ikisinide. oysa ikiside iyi bilmektedir ki, şirket içi aşk, istifa ile sonuçlanır. gelenekmiş bu.

  ertesi sabah, oğlan mesaj yazmış kıza cepten. "aşkım sıcak poça aldım. soğutma. çay odasında bekliyorum." kız cevap yazmış. "senin ateşinle sıcak durur onlar. soğumaz aşkım".. bu fantastik bilim kurgu tadında ki mesajların ardından, beklenildiği üzere çaylar içilip poçalar tüketilmiş. mesai saati başladığında kız görev yerinde, oğlan ise şirkete para kazandırma derdine bürünmüş bile. derken patron giriş yapmış. üst kata odasına çıkarken önlerinden geçmiş kahramanlarımızın. hemde pis bir sırıtma varmış mizacında. beklenen olmuş. oğlanımızı odasına çağırmış patron. tabi ki bu pozisyonu daha önceden tasavvur eden çiftimiz ağız birliği yapmışlardır daha evvelden. "nedir" demiş, sormuş oğlana. oğlan, nokta virgül sapmadan kurguladıkları senaryoyu anlatmış. tamamen yanlış anlaşılma olduğunu, aslında şundan ötürü o saatte bulunduğunu, ve bahsi geçen kızın şu sebeble orda olduğunu, gayet net bir ifade ile anlatmış. patron dinlemiş, tamamdır işine dönebilirsin diyerek göndermiş. kızı çağırmış sonra. sormuş "ilişkinizin ciddi olduğunu söyledi, emin misin kızım? güveniyor musun oğlana?" ... ...

  yaklaşık 24 saat sonra...

  kız muhasebeden çıkışını almış. son kez çalıştığı masaya hüzünle bakmaktadır. biliyor ki, iş 19:30 da sona ermekte ve o saatte evden dışarı çıkamayacak ve oğlanımız ile ancak hafta sonu görüşebilecektir.. aralarında ki sevgi aşk muazzam boyutta. oğlan kördüğüm yaşamakta. evlilik sürecini başlatmak istemiş, ancak ailelerin henüz onaylamamasından dolayı çıkmaza girmiştir. zevk veren iş ortamı haram olmuştur. ne yapsa yeridir o an. sigara yakmış. bir sigara daha yakmış. bir tane daha. sigarayı söndürdüğü son mekan beysar ın evi olmuştur. dertli dertli anlatarak. oğlan, her ne kadar teselli edilmeye çalışılsa da beysar tarafından, sakinleşmemiş, alkol almak için kendini en yakın bara atmak için sokoğa karışmıştır.
  olay, emsal teşkil etsin denmiş, aktarılmıştır.
  3 ... beysar
 5. 5.
  aynı ortamda uzun saatleri birarada geçirmekten kaynaklanan, sıkça rastlanan ve gizlenmesi emek isteyen ama uzun süre gizlenmesi mümkün olmayan durumdur.
  ... bu kadar da olmazki
 6. 6.
  Hem sağlıklı olmayan, hemde uzun sürmeyen durumdur. Yolda karşılaşsa birbirini beğenmeyecek iki insanın uzun süre birarada kalmaktan (özellikle iki taraf da yalnızsa) etkilenip bir dönem kafası karışır.
  P.S. istisnalar kaideyi bozmaz tabii *
  ... hala yesil