1. .
  günümüz ekonomik şartlarında iş bulduğuna şükretmeyip daha işletmeye ne faydası olabileceğini düşünmeden kendini düşünen insandır.
  ... zulfikardarbesi
 2. .
  işvereni tedirgin eden insan.
  1 ... larsmon
 3. .
  vasıfsız değildir.
  1 ... qualthy
 4. .
  kendini bilen insandır.vur ensesine al ağzından lokmayı cinsinden biri olmadığını işverene göstermiş olan kişidir.
  ... gunseki
 5. .
  3. entry nin acik bir sekilde tanimladigi gibi vasifsiz olmayan isci. ozellikle beyaz yakalilar, cogu zaman maasi begenmeyip isi birakir,firmayi veya imkanlarini begenmeyebilir, isi begenmeyebilir, reddedebilir, is teklifi alip sirt cevirebilir. elbette butun bunlar normal. aldigi egitimi, tecrubesi ve herseyiyle, hickimse gercek anlamda vasifli olan bir personeli 5000 dolardan asagi calistiramaz ve bu insanlarin maaslarinin da ust siniri yok.

  beyaz yakali olma adaylari da 2000-5000 dolar arasi calisir.

  bir isveren gelip bu vasifli insanlara sen 1000 ytl al bu sana yeter derse, iste baslikta bahsedilen maas konusan eleman durumu ortaya cikar. genellikle "sagol ben almiyayim' deyip kalkarlar masadan. haklaridir cunku isi yuruten onlar.

  bunun disinda bir marangoz da fiyat pazarligi yapabilir. hakkidir cunku, kira fatura ve diger giderleri belli olmakla beraber bunlari finanse edemeyecek bir iste calismasi da onun acisinda sikintilar olusturur.
  1 ... bulamazsin benim gibi seveni
 6. .
  cami önünde bir kamyonet gelse de kendisini alsa diye sabahın 5'inden 7'sine kadar bekleyip, inşaatlarda tek günlük yevmiye için çalışan insanları ele aldığınız vakit küfredilmesi gereken insandır.
  1 -1 ... ashaf
 7. .
  çelişkiler yumağı insan modelidir. halbuki cinsel hayatını konuşması lazım.
  1 ... yeni pijama kokusu