1. 1.
  fransız devrimiyle insanlığın önüne konan mücadele. belki de devrimci mücadelelerin en zorlusu fakat en erdemlisidir. çünkü karşısındaki güç kör cehaletten beslenen ortaçağ barbarlığıdır.
  1 ... david addison
 2. 2.
  radikal aydınlanmacılık tarafından üstlenmedikçe her dönem için bir denge noktası bulunan bir mücadele biçimi haline gelmektedir. aksi taktirde sürekli bir konsolidasyon ihtiyacı ile beraber karşılıklı unsurların denge politikasında uzlaştıkları bir hal almaktadır. hatta kimi yerlerde iki yüzlü, iktidarı silikleştirici konumlarda bulunmaktadır. irtica ile mücadele iktidarın bu dünyaya inişinin mücadelesidir. özündeki uzlaşmacılık kesilip atılması gereken bir kangrendir. aksi halde kangrenin bütün vücuda yayılması işten bile değildir.
  ... kisil
 3. 3.
  (bkz: irticayla mübadele)
  (bkz: şeriatçılar iran a)
  ... pilotmont
 4. 4.
  siz ortaçağ barbarlığını yaşarken islam dünyası modern çağı yaşıyordu
  -1 ... brachiosaurus
 5. 5.
  gericilerin islam dünyasına karşı zannettiği,ama aslında islam dünyasının önünde olduğu batı dünyasının gerisinde kalmasına neden olan güruhla verilen, erdemli ve sonsuz mücadeledir.
  ... forever autumn
 6. 6.
  zombi ( erkek yobaz) ve ninja (kadin yobaz) larin ulkeyi ele gecirtip iranda mekkede samanizt yaptigi katliamlari bize yapmalarini engelemek ve onlara biraz olsun mantiklarini kullanmayi saglamak icin yapilan mucadeledir.
  ... halk komiseri
 7. 7.
  https://youtu.be/RCZ5zlN572w

  Genel olarak şeriatla mücadeledir. Şeriatçılar tarikatçılar amerikaya hizmet eder. Pkk ya vurdukça tarikatlardan ses çıkıyor.
  2 -1 ... vexillarius of theodopolis
 8. 8.
  Şart olduğunu fetö’den canlı kanlı gördük.

  Ahmet Necdet sezer’in veto ettiği isimlerin %90’ı fetöcü çıktı.

  Abdullah Gül geldi rahatladılar. Akın akın yükseldiler her yerde...
  2 ... mavi huydur bizde
 9. 9.
  şarttır.
  1 ... kemalist 24