bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  uludag sozluk sınırlarında çok düşük bir yüzdedir. zira insanlar okumadan eksi veya artı veriyorlar. geri dursun ironiye kafa yormak.

  (bkz: okumadan yazar olmak)*
  2 ... fidelcastro
 2. 2.
  sozlukte yuzde 49'dur.
  1 ... the godfather
 3. 3.
  (bkz: ironinin anlaşılma bindesi)
  2 -1 ... minder amiri
 4. 4.
  ironi, entry sonuna bu bir ironidir seklinde bakiniz verilerek yapilmayacagi icin, bu tarz entrylerin hesaba katilmadigi yuzdedir. sen yazicagini yazarsin gerisi okuyucuya kalir, anlar anlamaz o ayri. ama kesinlikle ben ironi yaptim diye salakca bir not dusmeyin, zira cok berbat duruyor.
  -1 ... ben hep 17 yasindayim
 5. 5.
  (bkz: beni kimse anlamıyor)
  ... keske nickim yardirsa
 6. 6.
  asla bilinemeyecek istatistik verisidir. fakat şöyle bir tespitte bulunulabilir; bir yazarın adının(nick) kötüye çıkması yüzünden yaptığı ironiye de değer verilmez, hatta maksat aranır. mesela beyaz müslüman daima dindarlara saldıran başlıklar açıyor. kıyamet alametine benzeyen, hilkat garibesi entryler giriyor. şimdi bu şahıs ironi yapsa n'olur yapmasa n'olur değil mi ama. nickini gördüğünüz anda tamam bu adamın ne dediği bellidir diye düşünüp notunu veriyorsunuz. yaaaaa işte böyle. gözlerinizi yumup her yere saldırmanın bedeli etiketlenmek olsa gerek değil mi ya?
  ... notre dame
 7. 7.
  birikim ve zeka seviyesi ile doğru oranlıtı olan yüzde.
  ... umutsuzlar parki
 8. 8.
  yok ööle bişi.
  yaftalamaya ve ötekileştirmeye o kadar kilitlenmişiz ki; "vaay, sen bunu dersin ha? al odunu amk" şeklinde ayardan ayara, eksiden eksiye koşturmaktayız gördüğümüzü.

  (bkz: ben bugün bunu görmedim)*
  1 ... spectr