bugün

kitap okuma oranımızın yerlerde sürünmesinin sonuçlarından birisidir sadece.
kendini ifade edemeyen, ifade edileni anlayamayan ve algılayamayan mükemmel bir nesil...
bu arada x - y- z kuşağı diye bir ayrım yapamam çünkü benim neslimde de benden sonraki nesillerde de çok yoğun şekilde bu durum yaşanıyor. arada çok nadir ironiden, mübalağadan ve kinayeden anlayan okur/yazar kişilere denk gelince de mutlu oluyor insan.
kendi dilimizin zenginliklerine hakim olmadan, 500-600 kelime ile hayatı geçiştiriyoruz resmen.
ne demirden anlar ne de ütüden.
bariz aveldirler.
Aşina olmadığımız nesildir. Uludağ sözlük yazarı olmaları da muhtemeldir.
Cobalt zehirlenmesi geçirmiş olabilen nesildir. Esasen standart bir zeka ve iyi bir mizah duygusu yeterlidir.
eğer ironinin boku çıkarılıp amacından şaşarsa anlamaması normal olan nesildir zira kimsenin zekası küçümsenmemelidir efenim. burası Türkiye herkes ayak yapıyor.
nesil değil de kitap okumamakla alakalı bir durum. benden daha küçük olup yaptığım ironileri yaşıtlarımın ve büyüklerimin olduğu ortamda kavrayanlar oluyor. akıl yaşta değil baştadır diye boşuna dememişler. o yüzden kitap okuyun, cahil kalmayın. hiç olmadı düşünce duvarınızı ellerinizle yıkın. o dar duvarlar arasında durdukça hiçbir ironiyi anlamayacaksınız. bu da dünyadan bir haber olarak yaşamanıza ve kolayca manipüle edilmenize sebep olacak. sanki bir yerlerden tanıdık gibi geliyor ha.
sözlüğün yüzde 91 ini oluşturan nesildir. sözlük ile ilgili ironilerden anca eskiden beri burada olan yazarlar anlıyor. mesela essy aplam.
maalesef hala var ve sözlükte mevcutlar :(
anlamayacak kadar mal olduklarına inanmadığım nesil.

lakin bi de şu var;

http://www.youtube.com/watch?v=XU4OEbQ3-sY
geliyorlar gümbür gümbür. eziyet olacaklar hep. eski tadını vermeyecek muhabbetler.
5. Nesillerin yaşlılıktan dolayı kaş yaparken göz çıkardıkları olay.

Sonra vay efendim 7. Nesiller ironiden anlamıyor... senin espiri anlayışın iç güveysinden hallice olur ancak.

Bak sana ayak uydurdum. Iç güveysinden hallice dedim.
çok zeki eğitimli ve kültürlü gençlerimizdir. Onlar kafelerde oyun oynamaz. Haftada 3 kitap bitiren, asla candy crash oynamayan nesildir. böyle nesil 100 yılda bir gelir.
bu dünyaya kaza kurşunu ile geldiğini düşündüğüm nesildir. ne bok yemeye geldiniz lan yoksa?

neyse sakinim...
ironiyi "ben adamim" diyebilmek zanneden ve orda burda kullanmak icin kasanlara gore kafalari daha rahat nesildir. yok abicim, ironi denen seyi cok kullandim cumlelerimde. ama bir kiz bile vermedi anasini satayim. bu ne ya?
(bkz: ironi yaptıktan sonra oluşan anlaşılmama kaygısı)
(bkz: ironiden anlamayan nestle citir gofret)
bunlar nesil değildir efendim. sözlükte dolaşan bir grup armuttur bunlar.

mesela şu entry'i anlamazlar: (#3776256)
bırak hocu. ben ironi yapmıyom, eksi alıyorum, tırsıyorum sonra.
(bkz: amsiklopedik enformasyon)
kimdir diye sormaya gerek olmayan nesil.

her zaman ki gibi dördüncü nesil.

(bkz: vurun kahpeye)
(bkz: ironiden anlayan yazıyor)
ironiyi anlayabilmenin ve kavrayabilmenin ince bir zeka gerektiğini düşünürsek, bir meşe odunu kalınlığında zekaya sahip nesildir. bu kişilerle iletişim kurarken, mümkün olduğunca düz ve net olunmalı, çeşitli metaforlara, aforizmalara başvurmamak gerekmektedir. zira, yapılacak bir ironiyi anlamayıp da lafı tersinden * anlama ihtimalleri oldukça yüksektir.

kişi, nesil ayrımına hiç girmiyorum, ki toptan saçma zaten. takdir edersiniz ki, nesil değişkenine göre yapılacak kategorizasyon külliyen abesle iştigal olur. * *

ayrıca;
(bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz)
aşina olmadığımız nesildir.
(bkz: 1986 kuşağı)