bugün

sodom'un da coverladığı parça.
mötorhead'in 1982 çıkışlı leziz albümü ve albüme ismini veren şarkısı. albümdeki diğer şarkılar şöyledir;

iron fist
heart of stone
i'm the doctor
go to hell
loser
sex and outrage
america
shut it down
speedfreak
(dont let 'em) grind ya down
(dont need) religion
bang to rights

şarkının sözleri ise şöyle;

dark night nothing to see
invisible hand in front of me
scared to death there's someone near
scared to move but you can't stay here
you know me, evil eye
you know me, prepare to die
you know me, the snakebite kiss
devil's grip, the iron fist

flying horse don't make a sound
flying hooves don't touch the ground
walk in circle lose you track
can't go on but you can't go back
you know me etc.

moon eclipse and you know why
ghost rider in the sky
beast of evil devil's hound
tooth and claw they pull you down
you know me etc.
marvel comics çizgi roman kahramanlarından birisi.

(bkz: demir yumruk)
netflix'te yayınlanacak olan yeni süperkahraman dizisi. karakterin asıl adı daniel "danny" rand'tir ve dövüş sanatlarında uzmandır.
new york comic con icin yayinlanan fragmani tabiri caizse ortaligin amina koymustur.

her ne kadar dc comics fani olsam ve marvel'in filmlerinden pek haz etmesem bile marvel & netflix isbirligi ile hazirlanan dizileri zevkle izliyorum ve izlemeye devam edecegim.

daredevil, jessica jones ve luke cage'ten sonra sira iron fist'te. sonra bir araya gelip the defenders'i olusturacaklar. tabi ki daredevil'da gozuktukten sonra solo serisi icin onay verilen punisher'i unutmamak lazim. onun defenders'a katilip katilmayacagi belli degil ama.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
altı gün sonra bizlerle buluşacak olan dizi. bekliyoruz.
eleştirmenler tarafından hiç beğenilmediği iddia edilen dizi. bakalım netflix bize bu sefer kalitesiz içerik mi verecek göreceğiz.
ilk bölümü itibariyle iyimiş dedirten dizi. netflix çok ayıp ediyor, tüm bölümleri aynı anda düşürüyor. ya da malum ortamlardan dolayı mı oluyor bilmiyorum, art arda 7 bölüm izletmiştir. yalnız ilerledikçe biraz inanılırlıktan, tutarlılıktan uzaklaşıyor gibi sanki.
11. bölüme gelmiş biri olarak söylüyorum, eleştirmenler kusura bakmasında sağda bok yesin, bu dizi gayet iyi. %17 lik rotten tomatoes puanını hak etmiyor. Açılışı evet iyi değildi fakat dizi daha sonraları açılmaya başlıyor. Bazı noktalarda da düşüyor olsa da genel netflix marvel serisi kalitesinde bir iş.

Edit: Bitti dizi. Açıkcası hoş ya. Marvel-Netflix evrenine çok göbekten bağlı, açıkcası diğer dizileri izlemeden bazı olaylar havada kalabilirler. Ana hikayenin gidişatı hoş, her bölüm bir gizem salıyor ve diğer bölümde buna cevap getiriyor ve yepyeni soru çıkartıyor. Arada yine saçmaladığı noktalar var, hatta yer yer sıkıldım da izlerken ama izlenebilir güzel bir iş.
12. bölümü bitirdim az önce. sadece final bölümü kaldı ama şu ana kadar bana çok iyi gelmedi. iron fist gücü olmasa daredevil'den bile kötü dövüşüyor. defenders ekibi arasında son sırada yer alır bana göre. luke cage zırh adam, jessica jones kuvvetli ve uçabiliyor neredeyse, daredevil 100 km öteden kalp atışlarını duyabiliyor bu bizim sarışın oğlan ne yapıyor ancak ergenlik. defenders'da gücünü toplayıp kullanmasını öğrenirse işler değişir ama.
13. bölümü de izledim ve fikrim: çöp bir dizi.
ilk başlarda çok iyi iron man sonradan 1,2 kişiyi zorla dövecek hale gelmiştir. Diziyi ilk bölümün güzelliği nedeni ile izlemiştim ancak bölümler ilerledikçe tadı tuzu kaçtı. 2 sezonu beklioyuruz bakalım.
Marvel-Netflix ortaklığının en kötü dizisi vasat bile diyemiyorum cidden kötü bir dizi. Marvel, netflix ile çok iyi bir anlaşma yapmıştı daredevil, luke cage, jessica gibi iyi yazılmış, karakterleri aynı çizgi romanda ki gibi yansıtılmış iyi superhero dizileri izlemiştik çok fazla iyi örneği, hatta hiç iyi örneği yok neredeyse ama bunu başarmışlardı. Bu sefer olmamış hacı. Çizgi romanları, marvel netflix ortaklığını sevmesem devamını bile getirmezdim dizinin. Evrende ne oluyor? ufak göndermeler, dışında pek bir artısı yok dizinin.

--spoiler--
Bir kere iron first bu değil hacı...
adamı yaprak dökümünde ki alı rıza beye benzetmişsiniz
her superhero gibi acıları, sorunları var ama bu kadarda değil amk
batman den efkarlı, karanlık bir karakter yaratmışlar dizide. Defenders dizisini
daha izleyemedim, yakın zamanda izlerim inşallah karakteri biraz olsun düzeltmişlerdir.

Colleen ve danny ilişkisi çok bayat... sıkıcı... akmıyor hiçbir türlü.
Dövüş sahneleri kötü. Daredevil dan aklımda kalan bir sürü dövüş sahnesi varken bunda yok.
iron first gibi yüzde 80 dövüş yüzde yirmi mistik bir karakter için iyi sahnelerin olması lazımdı.

Kötü adam yok. Cidden dizide bir tane iyi yazılmış kötü adam yok.
Daredevil: kingpin
jessica: purple man
luke cage :Diamondback, Cottonmouth
iron first : yok

bakuto hiç olmamış adamın varlığıyla yokluğu bir amk hiç olmasa daha iyiydi.
adamı hand lideri yaptılar karizma,korkutuculuk, iyi bir hikayesi yok üstüne öldürdüler bile.
koca hand kimlere kalmış amk. Harold Meachum da kötü yazılmış pek etkisi olmayan bir karakter ama David Wenham'ın iyi oyunuyla az da olsa ehhh dedirtiyor. Dizinin ender iyi yanlarından biri
Claire Temple. onun karakter gelişimini izlemek iyiydi. Bir kaç ufak şey daha da var ama 3 yanlış bir doğruyu götürüyor.
--spoiler--
kötü senaryosu olan, yalnızca Finn Jones'u seyredip iç geçirmek için seyredilebilecek dizidir.
marvel den alinmis bir netflix dizisidir. tek kelimeyle mukemmel. film okadar bagliyorki ekrana anlatamam.
ilk sezonu baya leşti bana göre. ikinci sezon ilk sezona göre iyi fakat yine de izlerken sıkılıyorum. 7.bölümdeyim ara verdim biraz katlanamıyorum.
izleyip bitirdiğim en leş dizilerden. Bu kadar güzel malzeme ancak bu kadar berbat edilebilirdi. Başladığımı bitirme huyum olmasa ikinci bölümden sonra izlemezdim bile. Neyseki 1.5-2 hızında falan izledim de çok zaman kaybı olmadı.
En bok marvel karakterlerindendir Efendim. Tıpkı daredevil gibi bu da kalp gözü açılmış derviş gibi geziyor. Ulan terbiyeli olmayı ailemden öğrenirim bana şiddet göster vahşet göster Motorhead'ın şarkısı var feyz al.
He pardon editi: Ben çizgi romandan ötüyorum Marvel dizilerini izlemiyorum. Kafanızda yanlış bir algı oluşmasın
güncel Önemli Başlıklar