bugün

27 kürdü dövmesi diye düzeltilmesi gereken başlıktır. biz türkler, kavgaya genelde teke tek gireriz. kürtler, bir kişiye yirmi kişi dalarlar. işine gelince kürdüm diye bağıranlar, bu olayı türklere itelemiştir. irlandalı boksörün de eline sağlıktır. ödlek kahpelere derslerini iyi vermiştir. her kuşun etinin yenmeyeceğini iyice anlamışlardır.
irlandalı falan değildir, irlandada yaşayan bir Kuveyt arabıdır.
irlandalılar içince içlerinden hulk çıkıyor. kesin alkollüydü.
olay eskidir ama kişilerin kafası günümüz türkiyesidir.
kendisine adam diyen 27 rezil kişiye hakkettiğini veren adam gibi adamdır. 1 insana 27 kişi saldırır mı? insan mısınız siz? sırtlan sürüleri
acı olay. düşünsene videoda tek yumrukta yıkılan adam senin baban ve okulda taşak geçiyorlar babanla ve senle.
Haahaha efsanedir. Gaz ile çalışan vir milletiz. Teke tek te fosuz. 100 de 99.9 unız spor yapmaz. Kavgada bağıra.çağıra sindirmeye çalışırız kendimizi...

Sonumız videoda...
Utanç verici ama akla geldikçe de insana gülme getiren olaydır. Benim bugüne kadar bilmediğim turistin esas mesleği. adam mobil cihaz tamiratıyla uğraşıyormuş. baktığında türk olsa o caddede telefon satan dükkanı olabilirdi, komik.

ama daha komiği, öyle her olayda diklenip işi kavgaya götüren utanılası kültürün, hayvanlar familyasında küçük ve saldırgan türlere özgü olmasıdır. çakal gibi, gelincik gibi. karşısındaki ise kendisine saldırıldığında geri adım atmayan türden, aslan gibi.

evet aynı milletten olduğumuz insanların tarafında olamamak ve onların yaptıklarından utanmak kötü, ama akılsızlığı ne yapacağız? buzdolabı kapın dandik olabilir, buzdolabını haddinden fazla doldurmuş olabilirsin, sorun buysa işini takip etmiyor, işi bilmiyorsun. adamın biri gelmiş, tek çekişte dolabı indirmişse fazlaca güçlü olabilir, 115 kg ve 1.90 boyunda bir adamı zaten gözüne kestirmek zor, lan bir de kendin bodursun.

dersler çıkartılası olaydır, yolum düşse de alışveriş yapmam elbette, ticaret yapma lisansları iptal edilesi 27 tipin tek adama çullanmaya kalkıp alt edememesi olayıdır işte.
dayak yiyenler has türktür. kimse kendini kandırmasın. kürtleri bilirsiniz o adamı sağ çıkartmazlardı.
bu olay neden yeniden hortladı anlayamadım.
Adam boksör karşısındakiler ise sivil vatandaş
iralandalı boksörün karşısına türk boksör çıksaydı Emin olun türk boksör kazanırdı.
Çünkü ringte madalyaları bizim boksörler kazanıyor.
Hani bir türk dünyaya falan bedeldi amk.
biriniz türkü dövmesi şeklinde başlık açıyor biriniz kürtü dövmesi bir karar verin bu adam türk mü dövdü kürt mü yada ikisini birden mi.
delikanlı olmak şart.
Türkiye ve Osmanlı tarihinin en rezil sayfalarından biri olmuş vahim olaydı.

Çetin Altan'ı sevmezdim ama doğru bir lafı vardı: "milletçe cesur filan değiliz. Bu ülke tarihinde hiçbir zaman düello geleneği olmadı, pusu geleneği oldu ve hala da yaşıyor".

Kimisi demiş ki saldıran kalleşler kürttür. Doğru olabilir. pusu, kalleşlik, toplu halde dalma deyince... Fakat Türk tutumu da çok farklı değildir. iki parmak daha fazla delikanlılık içerebilir, o kadar...
2015 yılının utanç vesikası olan hadise. Teknik ve taktik (adam eski boksör olduğunu, "gerekmedikçe maç yapmıyorum, şu ara sadece antrenman yapıyorum" diye ifade etmiş, vaktinde o kırmızı eldivenleri giyip ringe çıkan biri olarak zaten stilinden anlamıştım) ağırlıklı çalışması bir yana aslen kuveytli bu (Mohammed Fadel Dobbous) cesur yürek irlandalı hemen herkesin de taktirini toplamıştı. Tabi muhammed ali misali kelebek gibi uçan arı gibi sokan braveheart, tek bir adama dalan bizim (korkak çakal sürüsü) demeye utandığım 27 rezil herife meydan dayağı çekip içlerinden 1-2 tanesini de nakavkla yere sermişti. Kalıplı bilekli ama en önemlisi de yürekli bu adam. üstelik sonuna kadar haklı ve görüntü meşru müdafa. Yaptığı saldırı değil bilakis savunma. Bizi tüm dünyaya rezil eden ilgili aksaray esnafını da tüm türkiye olarak yeteri kadar andık zaten. Erkek olamadılar ama Keşke bari biraz esnaf olsalardı..

--spoiler--

Aksaray'da kendisine saldıran esnaf grubunu döven turistin Kuveyt asıllı irlanda vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Esnaf ise 'dövülmedik ki' diyor; bazısı 'gelsin benim karşıma çıksın' diye meydan okuyor. Büfe sahibi de iddialı: Yine sopayla çıkarım!

Yenilen esnaf güreşe doymadı!

Aksaray'da kendisine saldıran bir grup esnafı tek başına dövmesiyle sosyal medyada büyük destek alan irlandalı turistin Kuveyt asıllı irlanda vatandaşı Mohammed Fadel Dobbous olduğu ortaya çıktı. Aksaray'da kavganın yaşandığı sokak esnafı, dayak görüntülerine rağmen 'dayak yemediklerini' savundu.

Aksaray Muratpaşa Sokak'ta 1 Ağustos günü yaşanan kavgaya ait video görüntüleri önceki akşam Show TV'de yayımlandı. Bir bakkalın kaldırımda duran su dolabını açarken suların devrilmesine neden olduğu görülen turiste, başta bakkalın sahibi olmak üzere sokak esnafının sopa, sandalye ve hatta tabelalarla saldırdığ görülüyordu.

'Gelse yine yaparım'

Olayın üstünden 20 günü aşkın süre geçtikten sonra ortaya çıkan görüntülerin ardından Muratpaşa Sokak esnafı Milliyet'e yaşananları anlattı. Olayın başladığı Meydan Şarküteri'nin sahibi Şenol Palan (32) tartışmanın turistin 'Arapça küfürler etmesi' ile başladığını iddia etti. Kendisinin 'dayak yemediğini' öne süren Palan, olayı kendi cephesinden şöyle anlattı:

'9 tane dişim kırıldı'

"Olay günü bir kişi geldi, içki istedi. içki satmadığımı söyledikten sonra bu kişi dükkândan çıkıp otele doğru yürüdü. Daha sonra ise aynı kişi yanında iki kişiyle birlikte tekrar dükkânımın önüne geldi. Boksör olduğu söylenen adam bilinçli bir şekilde su dolabını sıkı bir şekilde açıp suları yere devirip 'Bana da mı içki yok' diye bağırdı. Ardından da Arapça küfürler etti. Bunun üzerine ben de elime sopayı alıp çıkmak zorunda kaldım. Sesler yükselmeye başlayınca da esnaf arkadaşlarımız yardıma geldi. Olayda 15 değil, 5 kişi vardı. Onlar da 3 kişiydiler. Bu şekilde yine gelip saldırsalar yine sopamı alır çıkarım. Olaya müdahil olan ve sesler üzerine yardıma gelen Şeref arkadaşımızın iki dışı kırıldı."

Seyyar satıcı olduğunu söyleyen Şeref isimli esnaf ise başta konuşmayı reddetti. Soyadını vermeyen Şeref adlı kişi daha sonra, "Konu ile ilgili bilgi almak istiyoranız, dişlerimi yaptırın. 9 tane ana dişim kırıldı. Adam hem beni dövdü hem de tezgahımı dağıttı. Bir kanal 10 bin TL vereceğini söyledi, siz ne kadar vereceksiniz? Eğer parayı verirseniz konuşurum. irlandalı geldi Aksaray esnafını yendi" dedi.

Sokaktaki esnafın büyük bir bölümü olay günü orada olmadığını söyledi. Olayın sonuna denk geldiğini söyleyen bir başka esnaf Fatih Avcılar ise Aksaray esnafının turiste saldırmadığını savunarak "Benim karşıma çıkacaktı, o zaman görürdük Aksaray esnafı onu dövüyor mu, dövmüyor mu?" dedi.

Yurtdışı basından destek yağdı

Daily Mail'de olayın görüntüleriyle birlikte verilen haberde, turistin bir yumrukla yere serdiği saldırgana dikkat çekildi. Habere yorum yapan ingilizler, Türkiye'de esnafın tutumundan şikayetçi oldu. Bununla beraber, esnafın sadece yumruklarını kullanan adama sopa ve sandalyelerle saldırması da 'korkakça' bulundu. Independent gazetesinde de yer bulan haberde, olayın özellikle Türkiye'de sosyal medya kullanıcıları üzerindeki etkisine yer verildi. Haberde, irlandalı turistin, gezi parkı olayları esnasında yaşananlardan dolayı esnafa karşı kızgın olan Türk halkının büyük desteğini aldığı ifade edildi. Türk kullanıcıların sosyal medyada turiste eleştirilerden ziyade olumlu tepkiler vermesinin altı çizildi.

Sosyal medya yorumları:

'Dayakta bile dışa bağımlıyız!'

Olayın görüntülerinin medyada yer almasının ardından irlanda vatandaşı Kuveyt asıllı Mohammed Fadel Dobbous, sosyal medyada en çok konuşulan kişi oldu. işte Dobbous hakkında atılan ilginç tweet'lerden bazıları:
- loveisbluesky: I love uçan irlandalı
- Mevlanaidris: Aksaraylı bir esnafımız Kuveyt üzerinden irlanda'ya doğru yola çıkmış *
- KuzuBoyz: Esnafa dayakta bile dışa bağımlıyız. irlanda'dan, Kuveyt'ten dayak atan ithal ediyoruz.
- cheja: Ben her şekilde memnunum barbar esnaf dayak yediği için. irlanda vatandaşı Kuveyt asıllı kardeşe hislerim zerre degişmedi.
- nursumeyra: Kimlik belli oldu. irlandalı Kuveyt asıllı irlanda vatandaşı Mohammed Fadel Dobbous'muş. Bildiğin Muhammed Ali yahu.
- zaytungtv: Yarı finalde Aksaray esnafını deviren irlandalı turist, Altın Kemer mücadelesi için bugün Kapalı Çarşı'da...

iRLANDALI BOKSÖR KONUŞTU:

'Keşke biraz erkek olsalar
Olay sonrası Show Haber'e konuşan turist Mohammed Fadel Dobbous, şunları söyledi: "Sadece yanlış adama bulaştılar, anlıyor musun? Bunun boksör olmakla bir ilgisi yok sadece antrenman. Sarhoş değildim, özür dilemeye çalıştım. Sopalarla üstüme saldırdılar. Dükkan sahibi misiniz kasap mı? Onlardan korkmadım. Ellerine ne geçtiyse saldırdılar. Biraz erkek olsalar keşke... Ellerini kullansalar daha adaletli olurdu. Boksör değilim sadece antrenman yapıyorum. Gerekmedikçe boks maçı yapmıyorum."

http://m.bursadabugun.com...urese-doymadi-577387.html
--spoiler--
https://www.youtube.com/watch?v=hSYaq7a82_Q
karakola gidip 20 kişi bizi dövdü diye şikayet ediyor, yuh yani.

http://www.youtube.com/watch?v=_1ngH5jruQo
https://m.haberturk.com/v...t-tum-esnafi-dovdu/147777
bir, o herif irlandalı değil, algı yapmayalım.
iki dövdükleride lalelideki kürt esnaf.

götünüzün ağrısı var amenna ama bunu suratınıza çarptırmak için böyle şeyler söylemenizde bir garip. mazoşistim ben aşşagılanmaya bayılıyorum diyorsanız o zaman özür dilerim ve aşşağılayıp sizi mutlu ederim, ne zaman isterseniz.
irlandalı boksör, kürt esnafları dövmüştür efendim
(bkz: batı nın tek dişi kalmış bir canavar olması)