1. 1.
  Baslik: iran'la ABD nin düşman olduğunu sanan mal

  Boş beleş cahil islam'dan bı haber ve kasıtlı islam düşmanı olan maldır.

  ABD 2001 de Afganistan a girdi. Ve şuan Afganistan i Şii lere teslim etti.
  ABD 2004 te Irak a girdi. Ve yönetime rafiziler i Şii leri getiridi.

  Güya ABD iran'ın düşmanı. Güya iran da ABD'ye düşman. Sen abd olarak bir ülkede zulümle işgal yapacaksın. Ve dünyaya israil'e karşı en büyük tehdit olarak gördüğün iran'ı işgal ettiğin ülkeye bırakacaksın. Şuan ırak tamamen iran'ın elindedir. Şiilerin yeni sistemde en büyük güç olmasını kararlaştıran ABD dir. Şiiler çoğunluklataymis bilmem ne. Ulan sen ülkeyi ele geçirmişsin. istediğini yapabilirsin. Şiiler değil kim çoğunlukta olursa olsun. Sen bu güce rağmen çoğunluk diye işgal ettiğin ülkeyi en büyük düşman dediğin iran'a mi teslim edersin. Saçma sapan bahaneler öne sürmeyin.

  E şimdi sorarım size bunlar nasıl dusman. iki yüzlü küffar. Yahudilerin eşşeği olan rafizilere bindi gidiyor yine haçlılar.

  Düşünün ki Türkiye afrini cerablusu elbabi PKK piclerinden temizleyip Esed güçlerine teslim ediyor. Hükümeti Esed kursun diyor. Ne derdiniz. Gerçi reisin dönüşüne ümmet yetişemiyor belli de olmaz kardeşim Esed de diyebilir. Ama neyse konumuz bu değil.

  Aynı Amerika'nın Irak'ı Saddam dan alıp en büyük düşmanı iran'a teslim etmesi gibi.
  2 -4 ... gaiptengelenadam
 2. 2.
  (bkz: iranla abd bin abdulkhalid)
  1 ... sigara icmiyorum
 3. 3.
  he amk. hizbullah'ta küçük şirin çocuklar zaten.

  şöyle 3 kuruşluk verilerle saçma sapan siyasi analiz kasma çok moda oldu. 2 veri gören amerika'yı yeniden keşfeder gibi büyük resmi görüyor.

  yüzlerce argümanla çürütülebilir bu saçma öneri , gerek yok çünkü saçma sapan bir iddia...

  mal değildir ama çok zeki de değildir, zira böyle basit bir gerçeği görmek için çok zeki olmaya gerek yok...
  1 ... hayis zayeb
 4. 4.
  abd'nin türkiye'yle düşman olduğunu falan da düşünüyordur. bunlar hep böyle. kendileri çok cici, diğerlerine gelince tü kaka.
  ... bize de mi caylak
 5. 5.
  Biri bana bu iddiayı çürütsun de bizde aydinlanalim. Irak'a ve Afganistan'a Milyarlarca dolar para, binlerce ölü ve yaralı asker bırakan ABD tüm bunların sonunda Irak'ı da Afganistan i da israil'in ve kendisinin en büyük dusmani olan iran'a bırakti. Şuan ırak iran'ın bir eyaleti gibi.

  Ve bu çok normal bişey oylemi. Biri aciklasin ya bunu...
  ... gaiptengelenadam
 6. 6.
  evet iddia ki bunlar stratejik orta o yüzden gizli çatışmalar yapıyorlar;

  peki iran neden yıllarca ekonomik ambargoya uğradı kolu kanadı kırıldı bu sebeple.

  peki neden israil kurulduğu tarihten bu yana hiçbir zaman vermediği kaydı iran'ın can damarı olan hizbullah'tan gördü. lübnan'ı dar etti israil'e hizbullah. tarihinde yapmadığı geri kaçmayı yaptı...

  suriye'de vurulan noktalar dahi bugün, iran milislerinin hakim olduğu noktalar...

  afganistan amerikanın umurunda olmaz o sadece ortda doğu'da oluşturulacak terör gruplarının el kaide, işid vb. üretim noktası ve giriş kapısıydı. birde uyuşturucu ticareti olayı var.

  o sikindirik topraklar şu an amerika'nın umurunda değil, yeter ki yeterli kaosa sahip olsun ve siyasal islam için bir çukur olsun.

  ırak ise şii iktidara sahip olması çok norma ülkenin %70'i şii...

  ama dost olduklarına dair akli bir delil yoktur...
  ... hayis zayeb