1. 1.
  Antalyada sahil yakınlarında oturanların daha iyi bileceği bu durum şaşırtıcıdır iranlı kadınlar iranda kara çarşaflı antalya da fahişe gibi giyinirler.
  1 -1 ... caylak yazar
 2. 2.
  yurdun havasının bir bize iyi gelmediğini gösteren durum.
  2 ... kingofcomedy
 3. 3.
  geldiği ülkeye ayak uyduruyor düşüncesi ile yapıyor olabilir.

  türkler kadar olamadıklarının bir göstergesidir.
  bakın bizim türk kızlarımız evlerinin kapsama alanından çıkınca açılıyor.
  1 -1 ... ilyn
 4. 4.
  akp zihniyetlinin 80'lerdeki temsilcisi olanların yaptığı geri devrimden, baskıdan, yobazlıktan kaçan kadınların huzuru, mutluluğu atatürk'ün türkiye'sinde bulmalarıdır.
  5 -3 ... system error
 5. 5.
  türk kadınlarının irana gittiğinde kapanmaya mecbur bırakılması ile eşitlenen durumdur.
  3 ... kurban ol sen bana
 6. 6.
  Baskının sonucunda ortaya çıkan görüntüdür. Yanlış ve şaşırtıcıdır.
  ... wafflesever
 7. 7.
  Maşallah türkiyeye gelince götü başı dağıtıyorlar daha 1 tane türkiyeye gelipte dinine aynı şekilde bağımlı kalan görmedim.
  5 -2 ... idealistadam
 8. 8.
  iran'da da zorla kapandıklarındandır. Çoğu öyle dindar falan değil, ancak yasalar nedeniyle kapanmak zorundalar.
  11 ... ergota mine
 9. 9.
  Olması gerekendir. Manyak çöl adetleriyle kafayı bozmuş insanlardan kaçınca yapılacak iştir. Saç görününce ahlaksızmış, yürü git be.
  5 -1 ... cenkiss
 10. 10.
  onlarca kere şahit olduğum olaydır.

  2010-2012 yılları arasında kuşadası' nda çalıştım. burada çalıştığım bir beach club, iranlı turistleri türkiye' ye getiren rehberlerle gece eğlenceleri için anlaşmıştı ve her pazar günü farklı bir grup iranlıya özel olarak hizmet veriyordu. özelden kastım tur grubu hariç kimse alınmıyordu içeri.

  yaklaşık iki yüz kişilik bir gruba iki ayrı barda 6 barmen içki yetiştiremiyor. zaten bara giriş yaptıktan bir saat sonra kimse kimseyi tanımayacak hale geliyor ve sonrasını siz düşünün. arkadaşlar bahsettiğim ortamı anlayabilmeniz için orada olmanız gerekir. yani bu hepimizin bildiği "tatilde biraz coşmak" tan çok öte birşey.

  bunların rehberlerinden biriyle konuşma şansım oldu.

  anlattığına göre bu kafiledekiler, uçak iran hava sahasından çıktığı an daha uçağın içindeyken açılıp saçılmaya başlıyorlarmış ve indikleri zaman gitmek istedikleri ilk yer giyim mağazaları oluyormuş. "mini etekler bikiniler vs. havada uçuşuyor" diyor rehber arkadaş. söylediğine göre aralarında iran' daki belli başlı siyasetçilerin, işadamlarının çocukları falan da oluyormuş bazen. "bu gördüğün binde biridir belki, türkiye' de çoğunluk müslüman olduğu için biraz çekiniyorlar" diyor. fazla derine inmedik tabii ama "burada böylelerse daha rahat olabildikleri bir yerde kimbilir ne yapıyorlardır" diye düşünüyor insan.

  bu gruplar iran' a dönerken de aldıkları bütün açık kıyafetleri ülkelerinde yasak olduğu için kaldıkları otelde bırakıyorlarmış.
  2 ... muhittin dayi