bugün

Başlatamaz o cesaret yok onlarda.
Hayatımı mahveden adamın ülkesi.
Kızları pek bir işveli , cilveli olur.
Yarin, dunyanin gundemini bir anda degistirecek ulkedir.
"imam Humeyni islam inkılabı’nın hemen ardından Siyonist rejimle bütün ilişkileri kesmiş ve onları defterden sildiklerini ve bir daha asla tanımayacaklarını ve petrol de vermeyeceklerini söylemişti.

iran islam Cumhuriyeti, imam Humeyni’nin belirlediği bu yolda ilerlemeye devam ediyor."

Darısı müslüman geçinen diğer devletlerin başına inşallah. Bazıları ülkesindeki radar üssünü, kapatıp elçisini çekemiyor ümmet lideri deniyor. iran'a şii deniyor tek filistin destekçisi bu kral ülke çıktı.

Maymun medya abd'nin çıkarına ters düştüğü için sürekli olumsuz yönde iran propagandası aşılıyor. Ak kara ortada. iran islam cumhuriyetini kurarak, abd emperyalizminden kurtulmuş, üzerine tek abd üssü kurdurmamıştır. Onlar filistine bosnaya, yardım etti Allahta onlara yardım etsin. Evet.
800 yıldan fazla türklerin yönettiği, azerbaycan türklerinin nüfusunun 35 milyon olduğu, çok eski bir tarihe ve medeniyet sahip, şeriat gelmeden önceki hali daha iyi olan bir asya ülkesidir.
günlük üretimine göre 163 yıllık petrolü olan ülke.
yıllık üretimine göre 140 yıllık doğalgazı olan ülke.
korku imparatorluğu.

görsel
idam keşke bize de gelse. Sokağa çıkmak esas, korku filmi.. sizi öldüren herkes, siz mezara girmeden önce tutuksuz yargılanabilir. Millet, evlenmeye de korkuyor mesela. Aldığınız her gıda sizi öldürebilir. Deprem de sizi öldürebilir ama bu, müteahhitin skinde bile değildir. Hem manyak hastanız, hem size bakan doktor ilgisizlik ya da yanlış tedaviyle sizi öldürebilir. Toplumu soyup soğana çeviren orsbu çocuğu bir müteahhit ya da dolandırıcı hakkında, veya bir terör destekçisi hakkında yazdığınız bir entry, hazretin kişilik haklarına saldırı olarak algılanıp, davayla muhatap edilebilirsiniz. En kötü ihtimal, parktan fırlayan 4 sokak köpeği sizi parçalayabilir.

Neyine, halimize şükredebiliyoruz, benim aklım ermiyor.
Bir kaç saat önce, bombalı saldırıların iran’a “türkiye ile ortak hareket etme” mesajı olduğunu yazmıştım ve iran c.b. Reisi, yarınki ziyaretini maalesef erteledi, çok da kötü yaptı…

Bu, “restini göremedim, g.tüm yemedi” demektir ki, israil şu saatten sonra iran’ı yatırıp skse, doymaz…

Haa, böyle konuşuyorum da, inşallah ziyareti bizimkiler iptal etmemiştir, yoksa Ortadoğu’da selam verecek adam bulamayız, bir daha..

Gerçi, bizimkiler öyle efelikleri sever, zannetmiyorum.. belki üçü birlikte (Putin) konferans monferans görüşme, bir şey ayarlayıp işi büyütüyor da olabilirler mi ama, her halükarda yapılan davranış korkaklık mesajı veriyor.
kardeş kavgasını körükledikçe yarrağı yiyen orta doğu ülkesi, iranlıları ne araplar sever, ne de yahudiler.
çok beceriksiz bir ülke. sürekli masum insanları öldürüyor.
Tırışkadan teyyare bir ülke. Vuracaz kesecez derler boş arazilere iki füze sallarlar biter gider. Bu füzeyi hiçbir devlet durduramaz derler daha atmadan yeri tespit edilir. Maket işler yapıyor.
Halkın çoğu dini takmamasına rağmen, kemikleşmiş şekilde yapılanan Mollaların bir türlü devrilemediği ve 1979'dan beri borusunu öttürdüğü ülke.

Aptal radikal solcu kesim çorap kokulu bir sakallının peşinden gitmeseydi iran bu durumda olmayacaktı.Sözde "özgür" bir iran kurmak isteyen Şah karşıtı solcular eseriyle gurur duysun.
11 şubat 2024 iran islam devrimi 45. Yılını kutluyor.
https://twitter.com/Welay...tatus/1756614148975169686
batılı kafirlerle tarihleri boyunca hiç savaş yapmamışlardır ama, abd ve siyonistlere güzel havlarlar hakları yenmesin.
kucukken iran buyukelcisi sık sık bize yemege gelirdi.
annem ozel porselenlerde kraliyet sofrası gibi sofralar hazırlardı:)
o kadar tatlı bir ailelerdi ki. kalp.
Ali Hamenei sarığının kıymetini bilen akıllı bir adam olduğu için asla israil'i vurma emri veremez. Yalnız ortaya atılan ve hızla yayılan iran israil'i vuracak haberlerine göre iran istemese bile onun yerine bir gizli servis israil'e saldırabilir ve savaş baslayabilir. Bu olasılıklar arasında . Sarığın fırlatılma zamanı gelmişse fırlatırlar. O ayrı.
Eskiden bizim gibi laik bir ülke olan
Daha sonra Humeyni gibi yobazlar tarafından darbe ile şeriat ülkesine dönüşmüş ülkedir.
Senelerdir sevdiğim, filistin'de bosna'da her daim müslümanların yanında olmuş, senelerdir süren abd ambargosuna ve israil'in sürekli üst düzey adamlarını suikastle öldürmesine rağmen çizgisinden ödün vermemiş sağlam devlet. Bizim burdakiler kıçını kaşıyarak eleştirdi sadece senelerdir. Ümmetin lideriyik dediler, gördük son 3 ayda liderliklerini. ihracatı bile kesemediler. Allah iran'ın yardımcısı olsun. Evet.
Boktan bir ülke hiç sevmem.
4k görüntü drone'u mu gönderdi bunlar ya hu? youtube'a tel aviv 4k drone watching videosu koysalar da izlesek bari.
Ciddi ciddi gidip görmeye niyetlendiğimden beri ülkede olmadık her şey oldu, hemen her dönem sıkıntılıydı da... Neyseğ... Gideceğiz bir gün sepehri yurduna.