bugün

düşündürücü bir durumdur. hangi dağda kurt öldüde iran akp ye 25 milyon dolar, 2011 seçimleri için yardım ediyor. evetçilerin düşünmesi lazım bir bakıma.
http://www.cnnturk.com/20...ardim/589662.0/index.html
iddiadan ibarettir. olması mümkün değildir.

ayrıca haberin içeriğini "gerçekmiş" gibi algılayarak entry giren yazarları kınıyorum. ezberci zihniyet hep. bir boku da savunmadan önce iyice araştırın...
hiç bir zaman kanıtlanamıyacak olan bir iddiadır. nerede görülmüş efendim akp yi kötüleyen haberlerin doğruluğu. bunlar hep haklıdır ,mazlumdur..

(bkz: çok üzerine gidiyorlar bu akp nin)
bize şeriatı getirecek yardımdır, yarından itibaren herkesin çarşafla gezmesi koşuluyla verilmiştir. (sanki iranda herkes çarşafla geziyor, bu ayrı bir konu ama)

hala bu partiye oy veriyorlar, inanamıyorum, 12 eylüldeki güvenoylamasını da akp kazandı, rte padişah olacak.
(ironi var haa)

ben de sevmiyorum akp yi ama böyle yapmayın be, facebook insanı olmayalım, maddeler maddeler halinde çamur at izi kalsın yazılarına eklenir bu iddia da yakında.
akpye atılan çamurdur.

(bkz: sütde leke var sende yok)
ondan da çalar bu, yazık.
(bkz: alışmış kudurmuştan beter)
bu kpss'yi de cemaatçiler düdüklemişti, geyik çıktı. lan hep mi aynı tarz propaganda ya...
http://www.medyafaresi.co...a-gorulerek-yazilmaz.html
(bkz: başbakan var diye ponpon kızları çıkartmamak)
(bkz: natürel çağrışım)
haberi yapan gazeteninde ısrarla biz de haberler rüya görerek yapılmaz demesi iyice kıllandırmaktadır insanı.
akp'nin dün yalanladığı bu olayı aynı gazete bugün "bizde haber rüyada yazılmaz" diyerek iddiasını meydan okuma şeklinde tekrarlamıştır. elin adamı elinde belge olmadan konuşmaz!

akp'nin referandum harcaması için 40 milyarcık harcadığı düşünülünce; değirmenin suyu nereden geliyor" diyorduk, bırak suyu çağlayan bu çağlayan mübarek!
the daily telegraph gazetesi akp'ye ayarı vermiştir..

http://haber.mynet.com/detay/dunya/bizde-haberler-ruya-gorulerek-yazilmaz/532414?utm_source=mynet&utm_medium=www&utm_campaign=home_haber_thumbnail_1
kaynak batılı diplomatlar denilen haberimsi şey. batılı diplomat dediği ingiliz, israil ve amerikan gizli servislerinin kirli bilgi pompalamasından başka birşey değildir.

israil in iran ın nükleer faaliyetini sona erdirmek istediği malumdur. referandum sonucu batı ve israil in kuyruğunu fena acıtmışa benziyor bizdekiler gibi.

müddei iddaasını ispatla mükelleftir. batılı diplomat deyip yamuklaşmadan ciddi gazete ise kaynağını belgelendirir. yoksa kara propagandadan öteye geçmez.

haaretz in internet sayfasında bile burdaki kadar kör gözüme parmak yorum yok.
yalan haberdir!

iran'ın akp'ye destek olduğunu biliyoruz...
ancak şunu da biliyoruz;
ne iran ne de akp bunu göz önünde yapacak kadar aptal değiller...

yoksa öyleler mi, ya da milletimizi bu kadar mı aptal yerine koyuyorlar?

(bkz: çık işin içinden)
(bkz: yarısı peşin yarısı iş bitince)** *
bildiğim kadarıyla;
seks sonrası komodinin üzerine para bırakılır ve çıkıp gidilir...

bunlar neden tersini yapıyor?
akp'nin "asılsız bir iftira" olarak niteleyip, çıkaranlarla ilgili suç duyurusunda bulunduğu iddia...

hakikaten 25 milyon dolar ne ki akp için?

arkadaş sadece başbakan'ın kontrolündeki paranın 150 milyar usd olduğunu daha evvel yazmıştık.

25 milyon dolar ne ki?
devede kulak.
milyar dolarların konuşulduğu siyaset arenasında göt silecek tuvalet kağıdı bile alamazsın bu paraya.

madem ortaya bir iddia attın git bari iran'dan gelen 18 milyar dolara ne oldu onu sor.
25 milyar dolar ne ki?

ya da akp'nin belgelenmiş yolsuzluklarının üzerine git.

25 milyon dolarlık yolsuzluk her gün oluyor bu memlekette ali dibolar sayesinde zaten.
akp 25 milyon dolara tenezzül etmez. Zira büyük düşünenlerin partisidir.
(bkz: hadi şaşırmış gibi yapalım)
hah işre referandumda oraya buraya asılan afişlerin ve chp nin yenilgi sebebi bulunmuştur.
(bkz: bingo)
(bkz: yaşasın)
(bkz: biz de hata yok)
(bkz: kapatma davsı açılsın)
(bkz: her türlü illegalitenin altından çıkıyorlar)
israilin yayınlattığı yalan haberdir.
#israil ak partiden kurtulmak istiyor.
#ak partinin yerine iyi ilişki kurduğu chp yi istiyor.
# bunun için postalcı kesimin çok sevdiği slogan olan , kapatma davalarına delil olan "türkiye iran olacak" söylemini tekrarlıyor.
#chp genel başkanı kk , israile gidiyor.
# kk, israilin tekrarladığı "türkiye iran olacak" sözünü yineliyor. kısacası paslaşıyorlar.
#sonra "türkiye iran olacak" söylemini güçlendirmek için ortaya bu para iddası atılıyor. böylece akp hem türkiyeyi iran yapmaya çalışıyor olucak hemde yasadışı olarak dışardan para alıyor olucak. dolayısı ile gelsin kapatma davası.

herşeyi geçtik , partiler mitinglerini hazinenin kendilerine verdiği para ile yaparlar.
başbakan da bunu aynen söyledi zaten. o mitingler için öyle olağan üstü paralar gerekmiyor. kk bizzat onca miting yaptı. o damı para aldı o zaman?
lan chp ye dünyalar bağışlansa yine hayır çıkartamazdı. bırakın net mastırbasyonunu.
kömür hikayelei bitti şimdi de asılsız haberlerle referandum hezimetini aklama operasyonu mu başladı.
(bkz: bsg)
amberin zaman, habertürk.

alıntıdır.
--spoiler--
14 Eylül günü ingiltere nin muhafazakâr eğilimli The Daily Telegraph Gazetesi nde yayımlanan Con Coughlin imzalı habere göre, bu sorunun cevabı Evet. Coughlin in isim belirtmeden Batılı kaynaklara dayandırdığı habere göre, referandum öncesi iran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, AK Parti ye 12 milyon dolar transfer etti. Bu rakamın yıl sonuna kadar 25 milyon dolara kadar ulaşacağı ve bu paraların AK Parti nin üçüncü kez tek başına iktidar olmasını sağlamak üzere seçim kampanyasında kullanılacağı iddia ediliyor. Coughlin ayrıca iran ın iHH ya da mali yardımda bulunacağını yine Batılı diplomatlara dayandırarak ekliyor.
Haberi okuduğumda güldüm. Birincisi, iran AK Parti ye neden yardım etmek istesin ki? AK Parti sayesinde Türkiye, Ortadoğu da söz sahibi olmaya başladı. Gazze çıkışlarıyla mazlumun savunucusu rolünü iran dan çalmayı başardı. iran ve Türkiye her ne kadar dost görünseler dahi geçmişte olduğu gibi bugün de rakipler.
Ayrıca Con Coughlin i uzun yıllardır tanıyorum ve nasıl bir gazeteci olduğunu da gayet iyi biliyorum. Çünkü 14 yıl boyunca The Daily Telegraph ın Türkiye muhabirliğini yürüttüm. Yaz aylarında Londra da gazetenin dış haberler servisinde geçici olarak defalarca çalıştım. Coughlin i yakından izleme fırsatım oldu.
Ama hafızam beni yanıltabilir diyerek The Daily Telegraph günlerimden eski dostlarımı teker teker aradım ve Coughlin i nasıl bilirdiniz? diye sordum. Cevapları aşağı yukarı aynıydı: Matrak arkadaş, acımasız patron ve berbat gazeteci. Conun bizzat patronluğunu yapmış eski dış haberler müdürlerinden birine AK Partiyle ilgili yazdıklarını anlatınca Her yönüyle MOSSAD kokuyor dedi. Gazetenin yıllar önce Kudüs bürosunu açan Coughlin in MOSSAD kaynaklı haberlerini birçok kez gazetede kullandığını anlatan müdür, Bir sürüsü asparagas ve dezenformasyondu dedi. Hep de Batılı kaynaklara dayandırır bu haberlerini diye ekledi. Ama asla isim vermez, belge yayınlamaz. ingiliz istihbarat servisi MI6 ve ABD deki neo-con çevrelerine yakınlığıyla anılan Coughlin, Irak ın ABD tarafından işgal edilmesinden önce Saddam ın 11 Eylül saldırısının arkasında olduğunu ima eden birçok makale yazdı. Oysa Saddam ın El Kaide ile bir ilgisi olmadığı, tam tersine hasım oldukları artık ABD tarafından da teslim ediliyor.
Şimdilerde iran ın nükleer silahlara sahip olduğu yönünde kalemini oynatan Coughlin, anlaşılan AK Parti ye de vurması için talimat almış diyor yıllarca The Daily Telegraph ta çalışan meslektaşlardan bir diğeri. Hiç şaşırmadım. Zira 2006 yılında gazetenin dış haberlerden sorumlu müdürü olarak atandığında benden de Türkiye ye şeriat geliyor türünden sansasyonel haberler istenmeye başlandı. Dış haberlerde kıyım başlatan ve en değerli muhabirlerimizi kapıya koyan Coughlin in stiline ben de dayanamadım. Uzun yıllar severek çalıştığım gazetenin kadrosuz olarak yürüttüğüm muhabirliğini bıraktım.

THE DAILY TELEGRAPH A DAVA AÇMAK NEYi ÇÖZER?
Bana sorarsanız hiçbir şeyi. Tam tersi Coughlin in karalamalarını gündemde tutmaktan öte hiçbir işe yaramaz. Kaldı ki gazetenin en çok tıklanan yazarlarından. Ne var ki Başbakan ın Basın Sözcüsü Kemal Öztürkler den öğrendiğime göre biri Türkiye de diğeri ingiltere de olmak üzere The Daily Telegraph a çifte dava açılmış, Türkiye de ne olur bilmem ama ingiltere de kazanma şanları zayıf, zira Coughlin muğlak ifadeler kullanmış.
Halen muhabirliğini yürüttüğüm The Economist Dergisi nin Avrupa Editörü John Peet in görüşlerine başvurduğumda, benimle hemfikir olduğunu söyledi. italya Başbakanı Silvio Berlusconi, The Economist e iki ayrı dava açmış bulunuyor. Somut verilere dayanan ve özetle Berlusconi nin ülkesini kötü yönettiğini vurgulayan The Economist e karşı davalardan ilkini kaybeden italya lideri ayrıca italya nın saygın gazetelerinden La Reppublica ya açtığı bir diğer davayı da kaybetmiş.
Ben Erdoğan ın yerinde olsaydım haberi net ifadelerle yalanlardım ve işime bakardım diyen Peet, Doğan Grubu na kesilen cezalar da örnek gösterilerek AK Parti nin basını sindirme gayretinde olduğu tarzı iddiaların The Daily Telegraph a açılan davayla birlikte Batı basınında daha da yankılanacağı uyarısında bulunuyor. Bizden aktarması...
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar