1. 1.
  çoğu insan a göre aynı gelir bu iki ülke ama çok ama çok farklılardır. iran da arabistan da şeriatla önetilir ama halkı farklıdır. iran da insanlar artık şeriata karşı birleşmiş ve tabuları yıkmaya girişmiştir ve iran halkı yüzyıllardır modern şekilde yaşayn halktır ve şeriat rejimi onlara ters gelmiştir. ama arap halkı şeriat ın karanlık ülkesine tamamen göz yummuşlardır. her zaman kendi şeyhlerinin kölesi olmuşlardır ve bunların oyununa alet olmuşlardır.
  -1 ... thebash
 2. 2.
  1- iran çok köklü bir ülkedir, rusya, japonya, çin, türkiye, ingiltere gibidir yani çakma devlet değildir. Gelene hoşgeldin efendimiz demezler (bkz: ırak). Onun içindir ki amerikalılar bile iran dan çekinir. arabistan ve bütün arap ülkeleri ise elinde gücü olan herkese boyun eğer.yakın tarihte benim bildiğim iki cesaret örnekleri var biri kanal cephesinde inglizlerle bir olup osmanlıya saldırmaları biri de israil savaşıdır. onda da bütün arap ülkeleri birleşmiş israil(batı destekli) ile başedememişler.
  2- iranlılar arap değildir arapça da konuşmazlar.farsça konuşurlar.Tabi çoğunluk için söylüyorum. türkçe, arapça, ermenice konuşanlar da var.
  3- iran vizyonu olan bir ülkedir, eğitime önem verirler, yatırım yaparlar. arabistanlılar zevk-i sefa içinde para harcarlar. Bizim neslimizin bile arapların sefalet çekeceği günleri görebileceğini tahmin ediyorum.
  allah onlara akıl fikir versin.
  ... hergelenecip
 3. 3.
  irandaki şarap arabistandaki şaraba göre daha fazla alkol içerir.

  irandaki striptiz barlarda arabistanlı kadınlar çalışırken, irlandadaki striptiz barlarda ise iranlı kadınlar çalışır.

  irandakiler arabistana hacca giderken, arabistandakiler hacca nereye gideceklerine hala karar verememişlerdir.
  ... ateist imamin abdest sarabi
 4. 4.
  biri keser, biri asar.
  1 ... yarin gel
 5. 5.
  biri delikanlıdır, istediği herkese postayı koyar, diğeri ise yanıbaşında yapılan katliama bile ses çıkarmaz, amerikan uşağıdır.
  1 ... bad influence