1. 1.
  Belki bugün belki yarın * mollaların rejimi yıkılarak gerçekleştirilecek devrimdir.
  4 -1 ... lesley mateas
 2. 2.
  kıyamet alametidir.
  3 ... der meister
 3. 3.
  amerika bir el atsa olacak devrimdir de. Lakin iran'ın ortadoğuda güçlü olması her zaman amerikanın işine gelir. Çünkü ortadoğuda iran gibi güçlü bir devlet olmasa amerikalılar kolay kolay ortadoğuda olmak için bir mazeret bulamazlar.
  4 -1 ... lesley mateas
 4. 4.
  mollaların güçleri kırılmadan tipik bir halk hareketi olarak gerçekleşmesi imkansız bir devrimdir. mollaların gücünü kırarken ordunun önde gelen generallerinin de mollaların karşısında yer almasını sağlamak şarttır, ordunun en azından tarafsız kalması ertesinde örgütlü uzun bir mücadele sonunda gerçekleşmesi mümkün olabilir.
  2 ... birdy
 5. 5.
  yavaş yavaş temelleri atılmaya başlanmış devrim. ama bir kaç yıl daha beklememiz gerekebilir. artık iran halkının sabrı yavaş yavaş tükeniyor. bir yandan o kadar petrol ve doğalgaz kaynağına rağmen ekonomik zorluklar, bir yandan saldırgan bir dış siyaset izleyen siyastçiler, özgürlüklerin tamamen kısıtlanması, otoriter kültür. iran halkı oldukça kültürlü ve eğitimli bir millettir. bu tür bir devleti kabul edebilecek insanlar değil.
  4 -3 ... raynor
 6. 6.
  (bkz: başımıza taş yağacak)
  2 ... la historia me absolvera
 7. 7.
  george soros'un finansal desteğiyle, amerika'dan gelen talimatlarla son günlerde başlatılan provokasyonlar sonucu bazılarının ıslak rüyalarını süsleyen, asla gerçekleşmeyecek devrim.
  2 -3 ... david brent
 8. 8.
  ahmedinejad gibi net bir liderleri olduğu sürece gerceklesemeyecek olan devrimdir.

  nasıl ki atatürk gibi üstün bir yetenek bile fatih yahut kanuni devirlerinde osmanlı yerine laik devlet kuramayacaktı ise bugun ahmedinejad o görevdeyken iran'a gelebilecek en büyük güc bile bunu geceklestiremeyecektir.

  olur da ahmedinejad ölürse yahut "taam lan gidin ne haliniz varsa görün" derse gerceklesebilir. aksi halde hayalini kurmak bile gereksizdir.
  1 -1 ... necirvan
 9. 9.
  kısada olsa bir umut ışığı yaktı yüreklerde. halk artık iflah olmaz
  1 ... ezee
 10. 10.
  bizim ülkenin, tırsak 3. dünya solcularının yeni hedefidir. oradaki kimse laiklik istemyor. aş istiyor, iş istiyor. zaten musavi, ahmedinejad kadar dindardır. bir araştırında öyle başlık açın. zaten, islami devrimi korumayı kendilerine görev edinmiş milyonlarca insan var, devrim muhafızları var. iran tahran'dan ibaret değildir. sokağa 100 bin kişi çıkı diye devrim olmaz. şeriatı yıkmaya kimsenin gücü yetmez.
  -6 ... fidelio