1. 1.
  kara çarşaf gericiliğin simgesidir, islamın ülkeleri geri kalmışlığa itmesi, müslüman ülkelerdeki cahillik üzerine ihtisas yapmış türk aydınlarını, iran'ın her defa göt etme durumudur.
  85 yıldır çağdaş ülkeyiz değil mi?
  ve iran'da sözüm ona 30 yıldır* cahiliye dönemi yaşıyor değil mi?
  peki neden teknoloji bakımından iran'ın 30 yıl gerisindeyiz?
  neden kendi ürettiğimiz uyduları uzaya fırlatamıyoruz?
  hani başörtü uzaya çıkmamızı engellerdi?

  zorunlu edit: bizim milletimiz onlardan daha zeki tarraaam demeyin biz tarihinden nemalanan toplumuz.
  33 -18 ... 60 yasindaki kelebek
 2. 2.
  enteresan bir yaklaşım. müslüman ülkelerde olan kötü olaylara eleştiri getirildiğinde neden dine bağlıyorsunuz, dinle ne alakası var yorumları yapanların, es kaza bu ülkelerde iyi bir şey oldu mu işte müslümanlığın gücü şeklinde göstermeleri samimiyetsiz gelmekte.
  8 -5 ... guzunamca
 3. 3.
  (bkz: israil in islam alemini göt etmesi)
  5 -4 ... drankmus
 4. 4.
  gelişmişliği sadece bilim-fen alanında sananların iddia ettiği şeydir. sokakta saçı uzun bir erkeğe "huop ne o batılı gibi saç? kes o saçları", "ne o ne biçim sakal kes o sakalları" gibi müdahalelerde bulunmak ve polis zoruyla o saçı-sakalı kestirmek midir gelişmişlik?

  makyaj yapan kadınları gözaltına almak mıdır gelişmişlik?

  ya da muta nikahı mıdır gelişmişlik?
  5 -1 ... bir dakikanizi alacagim canim
 5. 5.
  "sol iktidar olamadığı için olabilir mi acaba" diye düşündüren hadisedir.

  zaten hep iran gibi düşünen şeriatçı, anti laik zihniyetler iktidar olmadı mı türkiye'de? sonuç bu işte. ama önemli bir fark, bizimkiler ab-d uşağı da. o sebeple asıl maksatları ne kalkınmamız, ne de tam manasıyla şeriat.
  3 -4 ... fidelcastro
 6. 6.
  iran'ın nükleer ve teknoloji alanlarında türkiye'den üstün durumda bulunmasını aydınlara bağlayan küçük mücahit tespitidir. Bu yıl iran islam devriminden önce de sonra da hep amerika'nın uşağı iktidarlar tarafından yönetilmiş ve gerçek aydınlar bu iktidarlara her daim karşı çıkmıştır. Yani bu küçük mücahitin yaptığı kendi kalesine gol atmaktır. Yine ayrıca iran'da yaşananlar "insanlık dışı" yorumlarına islamiyet ile ilgili her örnekte sadece iran'ı gösteren dinsizler şeklinde yakaran mücahitler burada iran'ı savunuyorlar. bu da ayrı ironi ve çelişki.

  edit: aslında bu başlık sahibinin "aydın" diye bahsettiği kişiler kemalist kesimdir. Tepkilerden çekindiği için Açık şekilde kemalistleri g*ot etti diyemeyen bu arkadaşa "aydın" diye bahsettiği kişilerin kimler olduğunu sormakta yarar var.
  5 -4 ... i belong to che
 7. 7.
  bir iddiadır.

  teknoloji bakımından iran'dan geriyiz, insanlık bakımından geri kalmamışız ya, ona şükür. mesela türkiye'de kimse eşcinsel olduğu için meydanlarda sallandırılmıyor. benim aydınım böyle iğrenç bir ülke karşısında hep göt olsun, çok da şeyimde.
  3 ... oneqeno
 8. 8.
  sanıldığı gibi saçı uzun bir erkeğe "huop ne o batılı gibi saç? kes o saçları", "ne o ne biçim sakal kes o sakalları" gibi ve polis zoruyla o saçı-sakalı kestirmek gibi düşünceler sadece götten uydurma durumlardır...

  komşum şoför ve tur düzenliyor çeşitli ülkelere... 10-15 kere iran'a gidip gelmişliği vardır ve inanır mısınız bunların hiç birini görmediğinden bahsediyor... aksine makyajsız kadın yokmuş o kadar yani....

  hee tek tük yasaklarda var mesela iran'da dilenmek yasak... onun yerine yol kenarlarında sadaka kutuları var ve bu kutulara atılır bağışlar devlet o bağışları toplar ve imkanı olmayanlara dağıtır...

  lütfen götümüzden uydurmayalım.!
  2 -1 ... 60 yasindaki kelebek
 9. 9.
  (bkz: batacağını anlayınca reklama yönelen kurum)

  karalama değildir. uzaya gönderdiği uyduyu kendi füzesi ile fırlatması alkışlatmıştır. lakin biraz luks gibi gelmiştir. hani halkın gelir seviyesi falan. canım ülkemden geridir. parayı bastırsak biz de göndeririz gibi geldi.
  (bkz: izleyelim görelim)
  2 ... pilotmont
 10. 10.
  (bkz: iran ın kendi kendini göt etmesi)

  şah döneminde başlayan sanayileşme hamlesiyle iran'ın çokdan o füze rampalarını kurup uzaya çıkmış olması gerekirdi. kim geri kim ileri karıştırıyoruz. 30 senedir yerinde sayan, sosyal atılımı neredeyse sıfır olan, hristiyan avrupa'nın orta çağına denk bir dönem geçiren iran füze atınca mı öne geçti?

  (bkz: içimizdeki irlandalılar)
  (bkz: arap ve acem götü yalayanlar)
  5 ... chazsmyr dhuunyl