1. ?.
  (bkz: sadabat paktı)
  ... chilavert
 2. ?.
  kimin yobazı daha fazla, kim dini daha çok sömürüyor, ayrımcılık kimde daha fazla, insan hakları kimde daha çok çiğneniyor gibi karşılaştırmalar yapılabilir.
  4 -1 ... lazy
 3. ?.
  (bkz: atom bombası)
  ... lusi
 4. ?.
  şu sıralar pkk yı yok etmek. her ne kadar eskiden pkk iran tarafından da desteklenmişse de; ülkelerin çıkarları değiştiğinden ve iran ın da, pkk nın abd tarafından kendisine karşı kullanılacağını bildiğinden pkk ya operasyonlar yaptığı bilinmektedir. eskiye bakıp da pkk destekçisi, şeriatçı ülke ile nasıl oraklık yapılır denilmemelidir. çünkü bir ülkenin çıkarı zaman ötesi ve ideoloji üstüdür. hazır çıkarlar çakışmışken pkk yı yok etmek için abd yerine iran ile işbirliği daha mantıklıdır. çünkü abd pkk yı sanıldığı gibi tasfiye etmeyecektir.
  2 -1 ... balsikeste baysungur
 5. ?.
  amerika'yla yapılabileceklerden çok daha fazlası, en azından eşit şartlarda masaya otururuz, hem pkk'yı başımıza saran hem de pkk'ya karşı adam görevlendiren bir ülkeyle muhattap olmaktan çok daha onurludur bana göre, ama o siyasetçiler nerede.
  ... kisinin degeri aradigi seydir
 6. ?.
  iransız yapılabilecekler dururken boşu boşuna listelenmemesi gereken öneriler. ortaçağ karanlığını aşamamış bir ülkeyle ülkemizin yapacağı hiçbir şey yoktur.
  2 ... yalnis
 7. ?.
  (bkz: piknik)
  2 -1 ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 8. ?.
  (bkz: irtica)
  (bkz: ortak islam devleti)
  (bkz: anti laik yonetim)
  1 -2 ... soyle-boyle
 9. ?.
  pkk ya karşı ortak operasyon.
  1 ... serbest radikal
 10. ?.
  (bkz: maç)
  ... çakan adam