bugün

iran'da zamanın demokratlarının, solcularının mollların çıkıp demokrasi, özgürlük vaadlerine kanıp destek vermesiyle üçün birini aldıkları önemli bir örnek dururken bugün çıkıp demokrasi adına hikmetyar'ların dibinde diz çökenlerin partisini savunan ve büyük bir yanılgı içindeki tiplerdir.

''aman yahu iran'la biz bir miyiz?'' gibi saçma savunmaları vardır. ülkeler farklı olsa bile amaçlananın aynı olduğunu anlamazlar.

illa sizi de humeyninin astığı gibi asmaları mı lazım anlamanız için?
türkiye ile iran arasında çok derin farklar vardır. Türkiye'deki bazı dinamikler türkiye'de bir islam devrimi olmasına asla müsaade etmez. Şovenist, kavgacı, aşırı tiplerden başka kimse de buna inanmıyor zaten.

Bir de uluslararası sermayeyi ülkeye çekmek için kırk takla atan akp böyle bir şeye niyetli olamaz. Az gerçekçi olun, masallara inanmayın.
iran devriminden ders alınmalı şimdiki gibi muhalefet yanlılarının çıkması oluşması kökten önlenmelidir.

aa gerçi zaten yapılan bu değil mi lan? ergenekon filan? hepsi içerde valla. tsk desen nanay. yargı desen ruhuna fatiha. birileri bize bir şeyler anlatıyor sanki...
iran devrimini gösterip sağa meyilli seçmenin ödünü kopartma taktiğidir.

mevcut iran devriminin devrim kodları kemalist devrimin kodlarıyla birebir örtüşür.
devlet eliyle toplumu şekillendirmek her iki devrimin de ortak özelliğdir. iran' da kamusal alanda başı açık gezemezsin, türkiye' de kamu binalarına başörtülü giremezsin.

iran şii bir devlettir ve sunni türkiye' den oldukça farklıdır.

iran' da 12 imam müessesi mevcuttur ve ayetullahları adeta papa gibidir; türkiye' de diyanet işlerinin dediğine ben bile kulak asmam.
kısaca akp li troller diye bahsedilirler sözlükte.
objektif bakıcak olursak boşuna biz bu lafları diyoruz. zaten akp ye oy veren insan şeriat istiyor, iran gibi bir devlet istiyor. yani bizler bunlara yıllarca anlatsak yine akp den vazgeçmezler çünkü istedikleri bu elimizden gelecek bir şey yok.
akp ile ilişkilendirilmesi; islami ınkÎlabın ne olduğu hakkında hiç bir bilgisi olmayanların hezeyanıdır.

iran islam ınkılabı ile akp arasında dünyalar kadar fark var. akp meşru bir siyasi parti bir defa. imam humeyni ve tayyip erdoğan arasında dünyalar kadar fark var. yaşayış, anlayış, inanç vs....

akp nin bir derse ihtiyacı varsa; bulunduğu konumu/uygulamaları inandığı kitapla değerlendirmeli. uyum sağlıyor mu, sağlamıyor mu?
(bkz: iran halkıyla türk halkını kıyaslamak)
--spoiler--
iran'da zamanın demokratlarının, solcularının mollların çıkıp demokrasi, özgürlük vaadlerine kanıp destek vermesiyle üçün birini aldıkları önemli bir örnek...
--spoiler--
bu sayılan gruplar bana muhalefet partilerini hatırlattı. işte bu saflar o saflardır. akp'nin bir ideoloji partisi olmadığı 8 senede açık ve net görülmüştür.
bu saflar osmanlı'nın çöküşünden de ders almazlar, Neo-osmanlıcılık akımı olan büyük ortadoğu projesine kanarlar, arapların lideri türkiye geyiklerine düşerler.

Bununla beraber türkiye'de irandaki sikik devrim olur mu sorusuna?

Olmaz, o kadar kör göze parmak işi bu millete yutturamazlar, Yutan olursa da bu ülkenin yüzde 90 ı olsa bile geriye kalan vatansever azınlık bu ülkeyi öyle bir kan gölüne çevirir ki insanlar Cehennemden çok dünyevi hayattan korkar olurlar.

işin kötü yanı Türkiye malezya olur mu geyikleri vardı, yani işin kötü yanı ılımlı islam. Babam ki ülkücüdür kendisi bu geyikler dönerken Türkiye 80 darbesinden sonra çoktan malezya oldu diye söylenirdi.

Adam da haklıydı hani, cemaatler, cemaat yalakası liberaller, devletin erkini elinde tutan güçlerin faşizmi, giderek artan ama moderniteye eklemlenmiş yobazlık ve nicesi.

Türkiye malezya olur mu? Cemaatlerin dersaneler, okullar yönettiği, memurluktan, işçiliğe kadar her yerde söz sahibi olduğu ülke çoktan malezya oldu bile.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.