1. 1.
  hep türkiye mi iran'a arka çıkacak, bir defa da iran'ın şaşırtan destek açıklaması. gerek 15 temmuz, gerek pkk konusu gibi konularda hep türkiye'nin zıttı tutum sergileyen, aksine türkiye'nin her konuda (nükleer, yaptırım, ambargo vs.) destek olduğu iran bu defa şaşırttı.

  Türkiye'ye bir destek de iran'dan: Hazırız!

  iran devlet televizyonuna konuşan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, "Başkaları milletlerin iradesini tehdit ederek zorla değiştiremezler. Öncelikle bir ülke başkanının başka bir ülkeye ekonomik baskı uygulamaktan zevk almasından teessüf ederiz. bu yöntem bir sonuca varmayacak. Akıl, mantık ve hoşgörünün dünya ülkeleri arasındaki ilişkilerde esas alınmasını umut ederiz" ifadelerini kullandı.

  iran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü açıklamasının devamında, "Biz iran halkı ve devleti olarak iyi ve kötü günlerde her zaman Türkiye Milleti ve Devletinin yanında olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Türkiye halkı ve hükumetinin, Türkiye sınırları dışından bu ülkeye dayatılan baskıları kontrol etmesini ve başarıya erişmesini umuyoruz. böyle de olacağından eminiz zira başkaları milletlerin iradesini tehdit ederek zorla değiştiremez" dedi.

  iranlı sözcü, "Kişisel ve özel nedenlerden dolayı komşularının çıkarlarına aykırı şeyler söyleyen ülkeler kesinlikle yanlış yapıyor ve bölgenin barışı, istikrarı ve güvenliğine yardımcı olmuyorlar. iran ve Türkiye ilişkileri her zaman iyi bir ilişki oldu ve eminim bundan sonra da böyle olacaktır. içinde bulunduğumuz koşullarda bir birimiz için çok iyi ortaklar olacağımızdan ve Türkiye ile iran'ın birbirine olması gerektiği şekilde yardım edeceğinden eminim."

  "TÜRK YATIRIMCILAR iRAN'DA OTEL iNŞA EDECEK”

  iran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Esger Monsan, Türk yatırımcıların iran'da 10 otel inşa edeceğini belirtti.

  http://www.mynet.com/habe...ran-dan-haziriz-4329488-1
  2 -2 ... daikokuten
 2. 2.
  Ortak düşman, şeytan amerika.
  A.b.'nin tamamının destek veriyor olması, sevindirici.
  ingiltere'den bir ses, seda yok ama o her zaman a.b.d'nin köpeğidir zaten.
  2 ... iyyneci