1. .
  iran ın filistin e yardım göndermesidir.

  israil'le yaşanan gemi krizinin izleri silinmeden, bu sefer de iran, Gazze'ye yardım malzemesi taşıyan iki gemi gönderdi. Gemilerde iran Devrim Muhafızları'nın da bulunduğu tahmin ediliyor.

  istanbul- iran devlet radyosunun haberine göre, Gazze Şeridi'ne yiyecek, oyuncak ve inşaat malzemesi taşıyan ilk iran gemisi dün yola çıktı. Geminin hafta sonunda Gazze açıklarına varması bekleniyor.

  "Filistin Ulusunun Müdafaası için Birlik" isimli iranlı sivil toplum kuruluşu yetkilileri,"Gazze'ye israil tarafından uygulanan abluka kalkana kadar iran gemi yardımına devam edecek" diye konuştu.

  http://cumhuriyet.com.tr/...%FE+%E7%FDkartacak+ad%FDm
  1 ... pit10burda
 2. .
  (bkz: iran devrim muhafızlarının israil çıkarması)
  ... hectoruk84
 3. .
  normal şartlar altında israil'in bir ülkeyi abluka alıp ortaçağdaki gibi etrafını sarıp açlıktan öldürmesi bm kararlarına göre suç ve bm'nin müdahale etme sebebidir. iran'dan çok savaşa sebep olacak olan ortaçağ kuşatması yapan israil ve buna göz yuman birleşmiş milletlerin suçudur.

  katil insan haklarını çiğneyerek adam öldürüyor. ona engel olmaya kalkınca kavga çıkartan taraf oluyorsunuz. ne güzel mantığınız varmış sikeyim o mantığı...

  birleşmiş milletler güvenlik konseyi; iran'ın var olmayan bir şeyi yüzünden iran'a yaptırım uygulayacağına sivil insanları göz göre göre öldüren israil'e yaptırım uygulamazsa kuruluş amacını kaybeder ve kaos ortaya çıkar.
  1 ... rush
 4. .
  gazetenin oldukça geri zekalı tespitidir. arkadaş, zaten israil türkiye'nin gemisine saldırdı, iran'ın gemilerine müdahale edeceğini söyledi. bu yaptıkları savaş çıkarmak için bir adım değil de, iran'ın gönderilen gemiye müdahale edilirse karşılık vereceğini açıklaması mı savaş adımıdır? israil'in filistin soykırımı savaş değil midir?
  ... abhartach lynch
 5. .
  hala gazzedekileri aç sanan zeka özürlülerin savaş başlatma girişimleridir. az kaldı az yağlayın kıçınızı geliyor kocamustafalar.
  -1 ... billiejean