1. 1.
    iran halkını bağlar, önümüze bakalım.
    bu sebepler zaten takılıp düşmemize sebep oluyor, önümüze bakamıyoruz.
    -1 ... gambred
  2. 2.
    (bkz: çok güzel hareket diyenler)
    ... sozlukkurdu
  3. 3.
    istedigi isimler secilince secimleri demokratik ilan eden (bakiniz lubnan secimleri, gurcistan secimleri..), istemedikleri secildiginde ise secim hileli diyen (bakiniz iran secimleri, filistin secimleri) ve secilenleri tanimayan bati'nin ortaligi karistirmasidir. eger iran halki secim hileli diye ayaga kalkiyorsa, hile ile secim kazanip 8 yil dunyayi kana bulayan bush secildiginde ayaga kalkmayan bati halki utansin ve demokrasi ogrensin.
    4 -1 ... isla morada
  4. 4.
    sokaklardakiler iran vatandaşı olduğuna göre ciddiye alınması gereken olaylardır.

bu itirazlar neden yapılmaktadır? çünkü ahmedinecad son seçimde %60 gibi düşük bir katılımla iktidar olmuştur ve kentsel nüfus çoğunlukla oy kullanmamıştır. ama bu seçimde kentler de sandığa yönelmiş ve başlarındaki baskıcı bir yönetimi kutsayan ve obama gibi yumuşak politikalar sürdüren bir abd başkanına rağmen geleneksel düşmanlaştırıcı politikasını sürdüren, kapanmacı ahmedinecad'a karşı sandığa yönelmiştir.

bir nane bilmeden yorum yapanlar herhalde musavi'nin ırak savaşında iran halkını ayakta tutan en önemli lider olduğundan bihaberler. musavi abd uşağı değil, o ülkenin vatandaşıdır. baskıcı rejimlerin tek sığıntısı abd emperyalizmi söylemi haline gelmiştir ve artık bu pilav pis kokmaktadır. sağ ol ben almiyim.
    1 -1 ... cehenneme dokulen irmak
  5. 5.
    Abd destekli olaylardır.Ahmedinejad adlı şahsiyet tekrardan yüzde 65 oyla seçilmiştir ama abd bu durumu kendine yedirememiş, ortalığı karıştırmıştır.Hatta ne yazık ki ölen insanlar bile olmuştur.
    Demokrasi demokrasi diye bağıran insanların yüzde 65 oyla bir kişinin cumhurbaşkanı seçilmesine karşı gelmesini anlayamıyorum.Hele türk'se hiç anlayamıyorum.Sanane adamın yönetim biçiminden.Sen devletine sağladığı yarara bak.Ahmedinejad gitse iran'da ırak'a dönecek.Ondan sonra bir de iran'la uğraş.
    1 -2 ... bugun variz yarin yokuz
  6. 6.
    birçok iran vatandaşıyla yaptığım ikili görüşmelerde vardığım genel kanaate göre ahmedinejad'ı destekleyen kesim orta ve düşük sınıfa ait seçmenlerdir. ülkenin daha bilinçli, ki bilinçliden kastım lisans eğitimi alıp aldığı eğitim sonucunda mesleğini icra eden dişçiler, doktorlar vs'dir. bu bilinçli seçmenler ahmedinejad karşıtı görüşlere sahipken ahmedinejad'ın aşırı muhafazakar ve despot bir yönetim sürdüğünden şikayetçiler.

burdan bakarsak iran ve türkiye arasında benzerlikler görülebiliyor.
    1 -1 ... reanarchy
  7. 7.
    cep telefonları ve internet sayesinde takip edilebilen olaylardır. iran yönetimi gazetecilere sansür uyguladığından göstericiler cep telefonlarından çektikleri görüntüleri youtube ve twitter'a yükleyerek dünyaya duyuruyorlar.
    ... delgado
  8. 8.
    ortalığı kim ne neden karıştırdı çok önemli değil artık. önemli olan kedni halkı üzerinde kimyasal silah kullanan bir adet nurtopu gibi islam cumhuriyetimiz olması. şu dinde zorlama olmayan tarzdan, insan üzerinde kimyasal silah kullanan cinsten.

arkasında amerika da olsa bunu kendi halkına yapmış götü sikilesice bir mollayı götünü sikilmekten dini de allahı da peygamberi de kurtaramaz artık.

sokaklar. herşey orada başlar orada biter. halkın öfkesi, helikopterli kimyasal silah kullanımına ok vermiş orospuçocuklarını bir gün bir yerde alaşağı eder.
    ... jackskellington
  9. 9.
    benzerlerini yakin gecmiste ülkemizde cok yasadigimiz olaylar.
    -1 ... aslan avcisi
  10. 10.
    hadi iran ha gayret kurtul şu mollalardan denilesi hadise.
    1 -1 ... senarist yonetmen