1. 1.
  henüz çıkmamıs olan savas
  1 ... rapter
 2. 2.
  amerika nın bir diğer deplasman sınavı
  4 ... rapter
 3. 3.
  amerikanın yapmaya kıçının hiç bir zaman yemiyeceği.bu yüzden çıkarılası savaşın savaş anlamından çok, yok etmek üzerine dayanan saldırılar olmasını beklediğim fakat bunu da yapamayacağını düşündüğüm için pekte sallamadığım bir olay.Unutulmaması gereken günü geldiğinde Rusya ile iranın dost olabileceğidir.
  -2 ... trda
 4. 4.
  dünyanın en mal iki devlet başkanına sahip iki ülkesinin çıkması muhtemel savaşıdır.*
  2 ... disco inferno
 5. 5.
  komşuda pişecek bize de düşecek savaştır.lakin ne kimin tarafında olmamız gerektiği bellidir ne de bu savaşta ne gibi bir rol üstleneceğimiz. huzurumuzun ve de piyasalarımızın bozulacağı malumdur olması durumunda.
  -1 ... palta
 6. 6.
  amerika nın yapmayacagı, yaparsa yapacagı en buyuk aptallık olacagı durumdur. bu gune kadar aptal kovboy mantıgıyla ortadogu da istemeden iran ın hizmetinde olmus amerika, iran ile savasa girerek ortadogu daki varlıgına kendi eliyle son verebilir. zira petrol, dogal kaynaklar gibi lise tarih bilgilerinin dısında amerika nın ortadogu daki varlıgının en onemli sebeplerinden biri de israil-amerikan ilişkileri ve bugun amerikan sermayesinin bel kemigi olan yahudi işadamları ve onların aktifize ettigi yahudi lobilerdir.

  bugun iran acısından dusunecek olursak; amerika once afganistan a girmis ve oradaki taliban yonetimini yıkıp, yerine bir tatlı su hukumeti kurmustur. iran ın afganistan daki taliban varlıgından hosnutsuzlugu dusunulurse bu iran için bir artı puandır.

  sonra ırak a girilmis ve iran ın yıllardır dusmanı olan saddam yonetimi yıkılmıs ve su anda yerine iran muhibbi sii bir yonetim gecmistir. ayrıca amerika nın suriye tutumu iran-suriye iliskilerini yakınlastırmıs, ve iran ortak dusman anlayısla rusya-cin-hindistan vb. ulkelerle baglarını hayli artırmıstir.

  tum bunların yanında bolgedeki mezhepsel ayrımlardan olmusuz etkilenen iran, ırak ta direnen sii direnisciler ve amerika ve israil karsısındaki tutumu nedeniyle bolge muslumanları tarafından takdirle karsılanmıstır.

  bugun askeri ve teknolojik olarakta iyi bir seviye de olan ve rusya yı arkasına alan bir iran ı karsısına alarak amerikan-ırak savasını cıkartacak amerika ya cok yazık olacaktır.

  (bkz: iran)
  (bkz: amerika)
  ... sosyoklon
 7. 7.
  dev bir petrol özelliştirme olayı
  ... highvoltage
 8. 8.
  altına girilen başlıkların sorgulanması gereken, savaştır. yahu dedirtir insana, hani bu ne güven ne iran kırar döker ortalığı anlayışı. amerika kendi çıkarları için ne zaman uygunsa o zaman girecektir irana, siz kafanızı yormayın dedirten başlıktır.*
  ... hec
 9. 9.
  bir çok gazete haberine göre savaştan ziyade bombardıman şeklinde geçecektir.
  şöyle ki:

  amerikan ordusu ırak iran sınırının çöl ve açık kısımlarında çekilecek savunmasını sınırda değil içeride kuracaktır. b2 hayalet ve ağır bombardıman uçakları ilk etapda nükleer tesisleri ve büyük itimalle tahranı acımasızca bombardıman edecektir. toma hawk füzeleri ve diğer uzun menzilli füzeler ırak afganistan ve hindistandaki ingiliz üslerinden atılacaktır. bu aşamada 10 bin sivil, asker ve devlet görevlisinin ölümüne sebep olacaktır. bu saatten sonra ne olacağı belli değildir. körfezdeki iran donanması yok edilmesi gerekecektir. iran hava kuvvetleri boş furmayacaktır. iran eğer başarabilirse israilide vuracaktır. savaş hazar denizine sıçrarsa ruslar otomatikmen taraf olurlar. iran ırak sınırı geçerse ikinci bir el-kharfi savaşı yaşanabilir. iran ordusunun sayı üstünlüğü göz önüne alınırsa afganistanı koruyan ve sayıca az olan ( iran milyonlarca askeri olduğunu iddia etmektedir)18 000 amerikan askeri iran tarafından saldırıya maruz kalabilir.

  kısacası senaryolar bitmiyor. ama bu savaş çıkarsa modern dünyamızı sona erdirecek nükleer silahların kullanıldığı bir ucu akdenir diğer ucu uzak doğu olan savaşlar savaşlar savaşlar çıkacaktır...
  1 ... zero95
 10. 10.
  amerikanın kusluk vakti basra korfezinden girerek baslayacagi savasin sabah kahvaltisini samda yapmasiyla sonuclanacaktir.
  -2 ... jusenas