bugün

Emperyalizmin dininin olmadığını kanıtlayan kişidir .
(bkz: saçmalamak)
(bkz: tavuklarin ogle yemeginde tavuk doneri yemesi)
(bkz: yuh)
satılmışların, paradan başka imanı olmadığı gerçeğinin yarattığı çelişkinin eseridir.
kâfir dediklerinin boyunduruğuna girip onların hizmetinde çalışırlar.

efendilerinin geçinemedikleri de genelde iran gibi ülkeler olduğundan "din kardeşliği" diye bir şeyi hatırlamak istemezler.
abisi ne derse onu yapan nurcudur.abisi de onun abisi ne derse onu yapar,onun abisi de onun abisi...* o da fethullah gülen ne derse onu yapar.
bu arada kur'an-ı kerim ne demiş,hz.muhammed ne demiş,ona bakan olmaz.
Ama bu adamlar allah'ın askerleridir,peygamerin kardeşleridir.
paraya ve guce tapan, bu ugurda herseyi satan nurcudur.
(bkz: şakirt bush)
paranın nur u ile aydınlanmış olduğu düşünülen kimse.
nurcularin lideridir bu kisi.
(bkz: aradığınız nurcuya ulaşılamıyor)
sözde değil özde fethullahçı, dolayısı ile nursuz papaz ve nursuz rahibe olmaktır. müslüman isevi ve elbette müslüman rahip işgüzarlığıdır.
(bkz: ilimli islam)
iran a dusman amerika ya dost fethullahçı olması gereken konu. çünkü nurcular amerika birleşik devletlerini sevmezler. iran'ı da severler, müslüman kardeşleri olarak görürler. fethuşt şokirtleri ise atatürk'ü, türk'ü, islam dinini, hazreti muhammed'i sevmezler. onlar hrisyanlaştırlmış ılımlı bir islam denen ucubeyi severler, kürt ırkçı said-i nursi, peygamberleri fethoş ve ciorci buşth'a bayılırlar.
amerikadan icazet almadan tuvalete bile gidemeyen fethullahcılardan olması beklenen reaksiyondur.
(bkz: dolar tanrisina taptığı kesin olan müslüman)
nurcuların "neden böyleyiz lan, aslında böyle olmamalıyız diyerek" işin içinden çıkamamalarına rağmen emir büyük yerden olunca susup oturanlarındandır. şöyle düşünür.

(bkz: vardır hazretin bir bildiği)*
çıkarların başladığı yerde ideolojiler biter.(bu söz nurcular için başkalırı alınmasın)
herşeyin çıkar veya para olduğu günümüzde ülkede yaşayan din tücarlarının gerçek yüzünü ortaya çıkartan bir durumdur.sırf emperyalizme direndiği için ben iranı çok seviyorum ama amerikadan nefret ediyorum ya ben nurcu filan da değilim hatta alakam yok peki neden iranı tutumuna ben saygı duyarken dinci geçinenler duymaz.neden?

edit:fettulah gülen bir televizyon programında iranı "politik" anlamda yerden yere vurmuştu bu bilgiyi vermemin nedeni islam dininin yayılması için uğraşan yada öyle görünen birinin şu süreçte siyonizmin açık bi şekilde tehdit olarak gordüğü iranın yine islamcı geçinen biri tarafından eleştirilmesi(hele şu süreçte)ciddi anlamda konuşulması gereken bir konu hele ki siyonizmle kucak kucağa olan biri bunları söylerse...
(bkz: şakirtlerdeki inanılmaz mantık hatası)

not: bkz dolu olmakla birlikte içindeki entrylerden biri de şahsıma aittir.
aslında dinle hiç alakaları olamayan fakat dini kullanarak buralalara gelen din istismarcılarıdır.
Vatan icin tavuk bile kesmeyi goze alamayanlarin olumu goze alarak dunyanin en ucra kosesine dahi Turkiyenin ismini tasiyarak okullar acip turkceyi bir dunya dili haline getiren, onlarda turk sevgisi olusturan bir dava insanini anlamasini zaten beklemiyordum. O yuzden burdaki entrylerin pek cogunu okurken yazan insanlara acidim.
fethullah gülendir. nevval sevindi ye verdiği mülakatta görülebilir.
(bkz: iranla aramızda mezhep değil din farkı var)
pes'te hep almanya'yı seçer.