bugün

iran'a ambargodan türkiye'nin ne gibi bir çıkarı olabilir? iran senin kardeşin lan. taa dünyanın ötesindeki ingilizler, ülkene asker çıkaralı 90 yıl olmuş. iranlılarla 300 yıldır yanyanayız hiç savaşmamışız.

reza zarrab denen kahraman kişi iran'a ambargoyu deldiği için suçlu ilan edilmiştir. bu ülkede amerikan kanunları mı işliyor. bu kadar mı düştü bu ülke?
sabahtan beri söylediğim şey. nihayet benim gibi düşünen birisi çıkmış.
Bir doğalgaz vardı ne oldu ona dedirten şey.
--spoiler--sabahtan beri söylediğim şey. nihayet benim gibi düşünen birisi çıkmış--spoiler--

kardeş tasalanma, siz zaten ülkenin yüzde 50sisiniz.
iranla 300 yıldır hiç savaşmamışız diyen adam nasuh paşa antlaşmasına ferhat paşaya falan bir baksın.
her bokta kendi kendine gelin güvey olan arkadaslari gösteren baslik, acaba iran seni ne kadar kardes olarak görüyor, tam bin yil iranlilara zülüm etmis türk kabilileri vardi iranda kardes gördüklerine sanmiyorum, hic savasmamisiz puahahaha ama baska olaylar oldu..
bir sonraki başlık da "rüşvet vermenin çok da kötü bir şey olmaması" olacak herhalde...

http://www.taraf.com.tr/h...n-lira-rusvet-iddiasi.htm
burda olay iran'a yapılan ambargoyu delmek değil, bunu yaparken milyon dolarları cukka yapmak. haha ulan şaka gibisiniz ya harbiden şakasınız amk. sanki amerikanın götünü yalayan siz değilmişsiniz gibi şimdi de irancı oldunuz.
reza zarrab'da türkiye için ölüp bitiyordu değil mi? bir de ambargoyu delmiş kendisi. yahu bu işler duvara delik delmeye benzer mi? onca ülke yıllarca bir halt yiyemedi de bu zatı muhterem mi delmiş ambargoyu? ambargodan bahsediyoruz.
evet yeni kahramanımız reza zarrab. ve iran; durun siz kardeşsiniz.
mesele akpli olmak yada olmamaya bağlayıp dış siyaseti içeriye alet etmeden yaklaşmak gerekir.
elin gavuru buradan amabargoyu koyar ama alttan kendi firmalarını gönderir. işini yürütür. ambargoya uyan bizim gibi ülkeler olur. belkide ilk defa bu devlet karşı durdu ve iran ambargosunu rusya ile deldi. güzel bir gelişmedir. iranla kardeş değiliz ama düşman da değiliz.
bunu söyleyince akpli olmuyoruz. bizler hep söylediğimiz gibi rusya iran tandemli bir yapı kuralım diyoruz.
Doğalgaz zammının da habercisidir.
israile rağmen iranla iş yapmak ne zamandan beri suç oldu anlamadığım durum.
bu gezizekalılar bunu anlamaz.
http://www.haber7.com/gun...-iste-boyle-hedef-olmustu