1. 1.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2105789/+

  iran'da Sosyal medyada çok konuşulan haberlerden biridir.
  4 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  saddam değil mi o karikaürdeki? canı rahmet istedi.
  1 ... ebu fesat
 3. 3.
  türkiye erdoğan döneminde iran'a bir çok destek vermiştir. iran ise pkknın sınırlarından türkiye geçmesine pkkın irandaki türk nüfusuna saldırmasına izin vererek karşılık vermiştir. mevcut yönetimin osmanlı gibi hayali yok erdoğan gitse yerine farklı bir parti ve farlı bir kişi de gelse türkiye elde ettiği kazanımlarından vazgeçecek değildir. iran nasıl sınırlarının çevresini istediği gibi şekillendirmek istiyorsa türkiye aynı istediği arzuluyor. abd'de rusya iran suriyede ne arıyorsa türkiye de onu arıyor ve sınırlarının dibinde bir terör devleti kurdurmak istemiyor. iran nasıl yemen'de Tacikistan7da faaliyet gösterip şii hilali hayali kuruyorsa. türkiye'de mezhepine bakmadan soydaşlarının hakkını korumalı kormakta istiyor. (bkz: şehriyar)ın mezarını fars zulmü altına bırakmayacağız van hududundan görülen köyler türk köyleri o köylerle aramıza teller koymayacağız. adını türklerin verdiği mezhebini türkelerin belirlediği iran coğrafyasında türklerin kaderini farslara bırakmayacağız., bugün bu ülkenin cumhurbaşkanı bir şiir ile belirtimiş yarın tankları sahaya sürerek belirtecek.
  2 -1 ... atsizayoldas1
 4. 4.
  Dertleri Karabağ hazımsızlığı. Başka ne olacak..
  1 -1 ... gazeloglu
 5. 5.
  1 - iran
  2 - bae

  değişmez ikili. bu adamlar için müslümanlara pozitif ayrımcılık falan yok olmayacak da. Güncel döneme bakarsak din kardeşliği konusunda Katar biraz daha ılıman denebilir.
  2 -1 ... nextlevel
 6. 6.
  Rusya irani dürtüyor .
  1 ... birimza
 7. 7.
  iranın petrolü var. Doğalgazı var. Enerjide kimseye bağımlı değil. Maddi güç olarak bizden çok zenginler. her tarafı nato üsleri ve ek kaide ile çevrili.(pakestan - saudi arabia) akıllı olmak zorundalar yoksa ırak gibi işgal edilecekler.

  Türkiyenin Petrolü yok. Doğalgazı yok.enerjide iran ve rusyaya bağımlı. Borcu çok. 80 milyonluk bir petrol doğalgaz ülkesi ile dalaşacak maddi gücü yok. Ordusunun % 10 u yurt dışında. Sırtında kuzey suriye kktc ve mülteci yükleri var.

  Türkiye ve iranın aptalca mezhep kavgası gütmek lüksü yok.
  1 ... morat