bugün

ne bileyim oglum olcmedim ki ammina hehehe.
tahminim 70 felan ne akıllıyım ne zihinsel engelli ne olduğum belli değil.
bir soru cümlesi.

hayırlı forumlar.
Tek haneli rakamlarda dolaşıyor.
223 dü . en son.
118-125 arası. farklı farklı sitelerde pek çok test yapmamanın sonucudur bu puan.

90 iq'ya sahip insanlar aptal falan değildir. ortalama zekalıdır.
Resmi testte 115 çıktı. bu konuda da ortalamayım, Evet.
Iq'nun kaç olduğundan önce ne olduğunu araştırmak lazım.
Rakamlara takılı kalmayın, rakamlar zekanın kıstasının sonucudur, ortalamalar şöyle; 70 ve altına ehliyet verilmiyor normal okullara dahi alınmıyor; hepimiz ilkokulda okurken bir kaynaştırma engelli öğrenci vardı ya onlar (engelli okulları yoktu o zamanlar tabi),
50 ıq zeka gerektirici işleri yapamıyor başkasının sorumluluğunu alamıyor ve zeka engelli kabul ediliyor,
20 ve altı zaten çevrenizde gördüğünüz anne ve babalarının 30-40 yaşlarında yanlarından ayrılmadığı kişiler kendi bakımlarını dahi yapamıyorlar,
80-90 ıq aptal dediğimiz kişilerin ıqsu,
100-120 normal insanların ıqsu yani okur doktor olur okumaz akpye oy verir her türlü yoğrulabilen normal insandır,
130 üzeri üstün zekalıdır, 150-160tan sonrakilere dahi bile denir ama üstün zeka demek normalin üstü demektir yani 130dan sonra her türlü üstün zekalıdır, ama bu 135, 132 ıq'dan daha yüksek gibi bir şey değil yani sayılar burada yalnızca kıstas bazı bilim adamları üstün zeka için 120 üzeri sayısını kullanmış bazıları 130, işin özü zekanın şeklidir, yani üstün zeka dediğimiz zeka aslında anormaldir, yani normal insanlara uyum sağlayamaz çocukken akranlarıyla oynamaz, topluma aykırı davranır doğası gereği toplumu anlayamaz ve nasıl davranacağını çözemez, yani toplumda geri çekilen insanlardan farklı yaşayan ve davranan uyum konusunda sorunlar yaşayan okulda dersleri takmayan öğretmenleriyle sürekli fikir uyuşmazlığına düşen kişiler bu zeka grubuna dahil, en büyük özellikleri topluma ve sisteme uyum sağlamamaları ve bilimle uğraşmaları.
bi web sitesinde yapmıştım test, 148 çıkmıştı.
adam gibi site paylaşın yapalım bakalım kimin ne kadar çıkacak...
düşük çıkar korkusuyla ölçtürmüyorum. Yüksek olduğunu düşünmek hoşuma gidiyor.
Bilmiyorum ama bazı insanlarla konuşurken iki haneye düştüğünden emin gibiyim.
güncel Önemli Başlıklar