bugün

ıq su yüksek olan kişinin evreni daha iyi anlayacağı aşikardır. ve bu düzeninde ancak bir yaratıcı tarafından oluşturduğunu anlaması pek de zor değildir. gerçek olan şu ki ıq su yüksek insanlar gerçekte tanrı ya inanır.
dünyanın en zeki kadını tanrı'ya inanıyor musunuz sorusuna inanacak kadar zekiyim cevabını vermiştir.
geç kalan edit:bu entry aslında 2. entrydir. ilk entry silindiği için ilk sırayı almıştır. başlık entry uyumsuzluğu aramayın.
iq yükseldikçe sorgulayıcılık artar. çoğu zaman göt de kalkar. buna bağlı olarak insanlar yavaş yavaş küçük dağlarda yaratma işlemine başlarlar. iq tavan yaptıkça bu insanlar o kadar zekileşirler ki, insanoğlunun atom sayısını bırakın, içerisindeki gezegen sayısını bile rakam olarak kağıda dökemediği evrenin tesadüfler eseri oluştuğunu iddia ederler. dolayısı ile tanrı'nın varlığını reddederler. bazıları da vardır ki, karı kız kaldırma ayağına marjinal olmak için ateist olmaya ihtiyacı olmayanlardır. iq'ları yüksektir. düşünürler. ve derler ki "ulan bu evren tesadüf eseri oluşsun, gelsin bir de bana girsin". girmez ama. çünkü tesadüfen oluşamaz evren. iq artmıştır ama artsa da, azalsa da gerçek hep oradadır. tanrı hep oradadır...
(bkz: aq su yüksek bilim adamları)
ıq seviyesi yükseldikçe kendilerini dünyanın merkezine koyan insanlardır. aşırı özgüvenleri sonucunda her şeyin üzerinde kendileri görmeye başlarlar. açıklayamadıkları tek kavramı da olmadığını söylerek yadsırlar. bu sayede aslında ne kadar çok şey bildiğini sanıp aslında hiçbir şey bilmediklerinin üstünü örtmeye çalışırlar.
(bkz: kadın doganın erkek evrimin devamıdır) * *
milyonlarca kanıttan sonra halen inanmayan "üstün zekalı" sıfatına sahip bireyin "üstün" zekalılığının sorgulanması gerektiği gerçeğini ortaya çıkaran söz.
biraz palavra, biraz dalavere, biraz dandik...
söz nihayetinde.
yaklaşık 40 yıl önce peyami safa'nın ayarıyla çürütülen iddiadır. şöyle der; "allaha inananlar arasında profesörler çoktur, ama eşekler yoktur... eşeğin inanç sorunu yoktur, rahattır."
(bkz: iq seviyesi yukseldikce tanri inancinin azalmasi)
(bkz: aramaya inanmak)*
dinin var olmadığını var sayarsak ortalıktaki kaos ortamını akla getirmek zor olmaz. din vardır dinci profosörler her ne kadar inkar etse de din aslında bir düzendir. düzenden kasıt hile , hurda , yalan anlamında değil bilakis düzenli yaşamın düzenidir. bir insan zeki olabilir , bir insan dahi de olabilir ancak onu bu kadar zeki yapan bir zekanında var olduğunu inkar edemez tıkanır kalır. asıl zekiler zekanın sonsuz olduğuna inanabilen insanlardır. zekanın sonsuz olduğuna inanan evrenin sonsuzluğuna inandığı gibi dinin varlığına inanmak zorundadır. zorunda kaldığı için değil inandığı için inanmalıdır.

not : iq su yüksek kisiler icin yazılmıştır.*
hayatı sorgulama yetisi ile örtüşen önerme..
iq seviyesi yüksek olan insanların erişkin çağa ulaştıklarında kendi kapasitelerinin
yüksek olduğunun farkına varır varmaz bu yeteneklerinin allah'tan değil kendilerinden
olduğunu zannederler. bu olay bin yıllardır hep böyle süre gelmiştir.
ben üstünüm ben biliyorum ben yapıyorum gibi cümlelerle başlar enaniyet duygusu iyicene kabarır ve olay ya akıl hastanesinde yada kendini mesih ilan ederek sonlanır.
bu insanlar zeka sahibidir ancak akıl sahibi değillerdir. akıl ve zeka iki farklı konu başlığıdır neyse zira konumuz bu değildir.

insanın "ben" kelimesinden kurtulduğu gün allah'ı gördüğü gündür.
güncel Önemli Başlıklar