bugün

van'lı 4 çeltik işçisinin yöre kızlarına laf atması ve 1 kişiyi bıçaklaması sonucunda gerçekleşmiştir.cami'ye kaçan işçileri 1000 kişi linç etmek istemiş; lakin cami imamı yalvar yakar insanları sakinleştirmiştir. akabininde jandarma falan... yine ucuz yırtmışlar. hergün yaşana

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12772677.asp
bu bozguncuların üç beş tanesi bir araya geldiği anda biz kürdüz biz aşiretiz tehditleri ile gerçekleştirdikleri iğrençliklere artık ulusumuzun sabrının kalmadığını gösteren bir tepkidir.
(bkz: bu habere yorum eklemek icin tiklayiniz)

1)ya nedir bu kurtler cektigimiz anlamiyorum - memurcu
2)sansli kizlarmis, ben bazi kurt erkeklerini seviyorum, boyle konu tenli - ceydaa22
3)ulan vandan adam mi cikar be, bi vandam o kadar hahahaha - canpolat
4)ceyda niye kurtlere verecen kiz, gel bana ver irispi - misafir
5)kim bilir o kizlar ne kuyruk sallamistir, adamlar da bakmistir - perverte
6)ceyda msn varsa gorusmek isterim, facebook da olur - bh17y
(bkz: yarım kalmış sözler)
ah bu kürtler yok mu? her şey bunların başının altından çıkıyor..hatta barış gelinine tecavüz eden kamyoncu da aslen kürtmüş.. dedirten hadiselerden bir diğeri..
başarı ile sonuçlansa tadından yenmeyecek olan girişim.
(bkz: haydi ipsala haydi ipsala haydi)
(bkz: tam zamanı tam zamanı şimdi)
kimsenin kürt - türk olmasından dolayı çıkmamış olan gerginliktir.
olay namus davasıdır. işçilerin çevre halkını taciz ederek verdiği rahatsızlıktır.

haber'e herhangi bir yorum yapılmadığı halde sözlükte yorum yapılmış gibi lanse etmek gariptir.
iyi etmişler yamyamlara
takdir ettiğim girişimdir. ne kadar rahat arkadaş ya bilgisayar başından "durun yapmayın!" demek ya da diyebilmek. çok merak ediyorum sizin kardeşinize ya da ananıza aynı hareketi yapsalar siz ne yaparsınız? ulan namusa göz dikmiş adamlar, çiçek mi versinler? sakin olalım mı desinler? namus ulan bu namus! iki üç dangalak ta çıkmış eziliyoruz edebiyatını farklı bir kalemle yapmaya başlıyorlar yine. az bile olmuştur efendim. linç azdır, vinçle asılmaları lazımdır.
(bkz: ben de vanlıyım skerim hepinizi)*

haberde van lı yazmıyor. memleket belirtilmemiş.
münferit bir olaydır. diğer vanlıları bağlamadığı gibi kürtleri de bağlamaz. söz konusu arkadaşlar için gerekli girişimin yapılması gerekir mi? tabiki gerekir. bir daha benzer davranışta bulunmayacaklarına ikna olana kadar . . . *
verilen haber linkindeki kürt ifadesi için:
(bkz: yok)
saldırı insanlar kürt olduğu için değil yaptıkları terbiyesizlik ve yaralama için olmuştur. * ayrıca haber başlığında kürt ibaresi bulunmamaktadır. insanları memleketlerine bakarak kürt, kürt değil diye ayıran zihniyetin de .mına koymak lazımdır.
eleştirdiğiniz, yargıladığınız şeyi yapıyorsanız bu işinize gelmediği için eleştirip yargıladığınız anlamına gelir.
yanlışla yanlışa akmak doğru sonucu doğurmaz.
adalet sisteminin insanlara verdiği güvensizliğin neticesidir de aynı zamanda.
hukukun işleyişinin önünde setler kuranların oturup düşünmesi ve eyleme geçmesi gerektiği günlerdeyiz.
milletce serinkanlılığımızı korumak durumundayız. içine çekilmeye çalışıldığımız nahoş senaryonun farkında olmak zorundayız. milliyetçilik adam dövmek-öldürmek değil,ülke çıkarlarını gözönünde bulundurmaktır.
ne ülkenin kürtlerden arındırılması sözkonusu ne de bir kürdistan. şimdiye dek olduğu gibi bizbizeyiz dostlar, aramıza ülke sınırları dışından birini sokmayalım.
güncel Önemli Başlıklar