bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    şu ülkede anlam veremediğim en gerizekalı kesimdir. neymiş fiyatı 999 dolar olan şey burda 5500 müş. e sana ne yarram? madem lüx diye tabir edilebilecek bir telefon modelini almaya yetecek bütçen yok, bütçenin uyduğu bir telefon ara ve kullan. sen aç gözlü, lüksün ve gösterişin iti köpeği olmuşsun, şekilciliğin ve hava atma çabasının dibine vurmuşsun diye bu devlet niye zenginin cebindeki parayı cukkalamasın. ben de devlet olsam ben de lüks şeyleri 2 - 3 katına okuturdum memlekette ki gösteriş budalalarını tek tek tokatlıyıp havadan gelir elde edeyim. adam mazlumun cebindeki üç kuruşa göz dikmiş gibi ne yarrağıma ağlayıp duruyorsunuz çok pahalı diye. pahalıysa siktir git asus kullan 500 600 liraya.elimde 3 seneden fazladır 400 liralık telefon var, banka, poloniex ve bittrex hesaplarımdaki meblağ birçoğunuzun senelerce çalışmasını gerektircek seviyede ama ben bile böyle bir gösterişe gerek duymayıp sadece basic ihtiyaçlarımı karşıladığı için 400 liralık telefonu kendim adına yeterli görebiliyorsam siz ne hakla ağlayıp zırlayabiliyorsunuz be amına koduklarım. hasta etmeyin insanı siktiğimin şekilci müptezelleri.
    8 -24 ... kiminanir
  2. 2.
    (bkz: SAKiN ol şampuan)

ayrıca, tutarlı ve lüks karşıtı birinin türkçesi için;

(bkz: basic ihtiyaç)
    9 ... haarp
  3. 3.
    telefon lüks değil amucuk onu lüks yapan fiyatı. sadece türkiyede lüks ayrıca. avrupada, amerikada değil.
    5 -3 ... ulkucuwolf
  4. 4.
    başlık sahıbısının primat olması kuvvetle muhtemel..

konuyla ilgili gerekli açıklamaları normal insanlar yapmışlar zaten..
    4 -1 ... maniacdepressive
  5. 5.
    Birisi su gerizekaliya telefonun luks degil, siradan bir cihaz oldugunu soylesin lutfen.

Adam utanmasa ekmek yemeyin, luks diyecek seviyede cahil.
    3 -5 ... pembepapyonlufil
  6. 6.
    bizim ülkemizde her şey lüküs be!
    1 ... 1948
  7. 7.
    O kadar parayı o telefona verecek olan adam ciddi manada para kazanmıyorsa ruh hastasıdır net. Bonom oyfonom vor demek için hiçbir ske yaramayacak artısı olmayan bir telefona onca para ve ril meez.
    1 ... sakin ol ve derdini anlat
  8. 8.
    (bkz: sözlükteki apple hissedarları)
    1 ... planimdabuyoktu
  9. 9.
    yukarda telefen lüks diyen amına kodumun çomarı, sana mı soracak millet ne kullanacağını. düşünce yapını sikiyim. sen de kafam var kapitalizme karşıyım diye geçiniyosundur. senin gibilere soğan ekmek bile lüks, ölün açlıktan.
    2 -1 ... ulkucuwolf
  10. 10.
    çok para kazanmasam da teknolojiyi seviyorum, evet parasını verip 12 bin tl lik pc alabilirim ki aldım da, 6 bin tl ye iphone da alabilirim, lakin arkadaşın dediği gibi bunu sadece masada göstermek için alan adamlar var, bunu hepiniz biliyorsunuz, anlatmak istediği doğru aslında ama anlatamadığı üslup bok...
    2 -1 ... leodavinci