bugün

3gs'ten beri iphone kullanıyorum. bir kaç ay önce sıkıldım ve iphone 7'mi benim hatuna verdim şimdi kendim de huawei mate 10 lite kullanıyorum.

gerçekten iphone'dan sonra android, hele ki de huawei emui yazılımı tam bir özgürlükmüş.

net bir şekilde akıllı telefonun keyfini çıkarıyorum artık, yani özetle gerçekten bir akıllı telefon kullandığımı anladım.

fotoğraflarımı, dosyalarımı, müziklerimi istediğim gibi yüklüyorum, siliyorum, değiştiriyorum. itunes bağımlılığım tamamen bitti.

hafıza kartı takıp her şeyimi yanımda taşıyabiliyorum. 128 gb bir hafıza kartım var gerektiğinde bilgisayarıma ya da gerektiğinde telefonuma takıyorum ve her an her şeyim yanımda oluyor.

çift uygulama kullanabilme özelliği sayesinde iki whatsapp kullanıyorum ve iş hattımı bu sayede şarjı 1 hafta giden bir nokia'da rahatlıkla kullanabiliyorum. telefonu şarja ne zaman taktığımı unutuyorum resmen. akıllısının şarjı bitmiş olsa bile diğer numaram bana ulaşması gereken herkeste olduğu için eyvah, vah tüh diye sızlanmıyorum.

oh be. yaşasın özgürlük.