bugün

Yasaklamak ile bitse keşke bu dert... Ama bitmiyor dostlar. Anlamadınız mı daha alkolün kişisel bir zevkin ötesinde bir şey olduğunu? Alkol, iyi bir dezenfektandır. Bu özelliğinden ötürü pek çok dezenfektanda etken madde olarak kullanılır. Ayrıca alkol, bir uyuşturucu türevidir. Yine bu özelliğinden ötürü tıpta pek çok ilacın etken maddesi olarak kullanılır. Ancak diğer uyuşturucular gibi alkol ilaç olarak kullanıldığında (bilinçli bir şekilde, hekim kontrolünde kullanılmalıdır ki buna tıp camiasında akılcı ilaç kullanımı denir.) çok faydalı olmakla beraber alkol içki şeklinde kullanıldığında ciddi zararlara neden olur. Diyebilirsiniz ki bu nasıl oluyor hem faydalı hem zararlı. Siz dinamiti madencilikte kullanırsanız faydalı olur insanları öldürmek için kullanırsanız zararlı olur.
Alkol diğer tüm bağımlılıklarda olduğu gibi vücudun dopamin seviyesini arttırır ancak vücudun bir süre sonra alkole karşı toleransı artar ve böylece arada bir alkol alan kişi alkolü daha sık almaya başlar ve böylece kişi bağımlı hale gelir. Alkolün pek çok zararı var ama benim esas dikkat çekmek istediğim nokta beyne verdiği zararlarıdır. Zira bir ülkenin çökmesinin ilk 10 nedeninden biridir. Peki bu ülke hangi ülkedir? Bu ülke SSCB'dir. SSCB'de alkol o kadar normal bir şeydi ki insanlar (7 yaşındaaki çocuklar dahil) sabah öğlen akşam su içer gibi içiyorlardı. Bu da herkesin sürekli sarhoş olması anlamına geliyor. Sarhoş insanlar işlerini nasıl iyi yapabilirlerdi ki ya da sarhoş insanlardan nasıl parlak fikir çıkabilirdi ki. Hem bir ülke zehirlendi hem de bir devlet çöktü. Ama Rusya bundan ders aldı halkını eğitiyor ve giderek alkol tüketim oranlarını düşürüyor. Sadece Rusya değil özgürlükler ülkesi Amerika'da bile pek çok eyalette yaş sınırı 21 ve ayrıca yine pek çok eyalette park, sahil vb. yerlerde içki içmek yasak ve üstelik cezası da hapis. Pek çok kişi farkına varmasa da alkol çok büyük bir piyasa ve bu piyasayı döndürebilmek için türlü türlü oyunlar oynanıyor. Bazı doktorlar çıkıp günde bir bardak şarap faydalıdır diyorlar. Doğrudur ama... Cevap Kur'an'dan geliyor efendim: Sana uyuşturucuyu/şarabı ve kumarı sorarlar. De ki: "Bu ikisinde büyük bir günah vardır; insanlar için çıkarlar da vardır. Ama onların kötülüğü yararlarından çok daha büyüktür." (Bakara,219 Yaşar Nuri Meali)Sanırım son derece güzel bir cevap Kur'an her zaman olduğu gibi yine günümüzü aydınlatıyor...

Başında da söylediğim gibi keşke yasaklamakla bitse bu dert lakin iş öyle değil esas mesele halkı bilinçlendirebilmek zira bilinçlendirmeksizin yapılan yasaklama el altından satışlara rantlara neden olur bu yüzden öncelikle halkı bilinçlendirmeliyiz gerisi kendiliğinden gelecektir...
alkol kaçakçılarının yegane duasıdır.

(bkz: once upon a time in turkey)
beni zerre ilgilendirmeyen durum.
alkol yasaklanırsa alkolden alınan vergi olmayacağından diyanet başta olmak üzere birçok kurumun ve çalışanın parası da olmayacaktır.
kısacası alkolden böyle vergi aldıklarından yasaklamazlar.
tayyip kendi bindiği dalı kesmeyeceği için mümkün değildir. en büyük vergi kalemlerinden cebini ne ile dolduracak sonra.
yasaklanması bir nevi işime gelir, kaçak olarak yurt dışından getirteceğimiz içkilerin alkol oranları daha fazla en azından %94 lük azeri absinthe si içebiliceğiz.
Ucuz provokatörlük denemesi. Daha yeni şeyler bulun lan ayyaşlar. Modası geçti bu kışkırtmaların.

De haydi koş tekele şarabını al 36 dakikan kaldı.
dini bayramlarımızın sembolü kolonyayı yasaklamadıktan sonra beni ilgilendirmeyen durumdur. 80lik, damıltır damıltır tüketiriz, olmadı ev yapımı alkol imal ederiz, hükümetimizde vergisinden yoksun kalır. yer mi yemesss. evet hemen yasaklansın alkol hemen. burası gevur toprağı değil, müslüman yurdu.

(bkz: parti müslümanı)
(bkz: inş cnm ya)
kimilerinin rüyasında göreceği olaydır.
güncel Önemli Başlıklar