bugün

Ha gayret aq pkk türk kürt ayrımını başaramadı siz başaracaksınız ha gayret.
Suriyeliler tabi, Arapça konuşuyor. *
sevindiğim gelişme. inşaatların önünden geçerken rahatsız oluyordum açıkçası ne dedikleri belli değil belki küfür ediyorlar açık ve net.
Siktir git erbilde konuş kurtçeni.
Kimse bu olay üzerinden faşistlik, kardeşlik kasmasın. Gayet doğru yapılmış bir hareket. Ben bir erkek olarak bile inşaatların yanından geçerken rahatsız oluyorsam bir kız hayli hayli rahatsız, tedirgin olur.
saçma bir yasaktır. herkes istediğini konuşsun size ne zararı var?
saçmalık ötesi faşizm. en iyi anlaştıkları dil üzerinden konuşacaklar elbette. her kürtçe konuşan pkklı mı? akp'ye oy veren milyonlarca insan var. Irkçı sidikli veletler sizii.
bizim bir kürt nakliyeci vardı.
müşteriye nasılsa anlamaz diye kürtçe küfür etmiş.
müşteri bize telefon etti. biliyormuş kürtçe. malları geri yolladı. bu herifin getirdiği hicbir seyi almam diye de ültimatom verdi.
yani böyle bir yasak konduysa altında bir yaşanmışlık vardır.
ama bu yasak sadece kürtçeye degil bütün yabancı dillere uygulanmalı.
burası türkiye. işyerinde türkçe konuşmayan defolsun gitsin.
Şayet haber doğruysa, evet faşistliktir. Dünyada hiçbir ülke farklı etnik kökenden olmayıp, saf kendi ırkına mensup kişilerden oluşmamaktadır. Rusyada kırgızlar, tatarlar, çeçenler ve diğer türk devletlerinden insanlar yaşamakta. Rusya Türkçe konuşma yasağı getiriyor mu? Almanya da kaç milyon türk var. Almanya türkçeyi yasaklıyor mu? Türkiyede türkçe konuşulur dersen, aynı kafayla gidersek eğer rus biri "rusya da rusça konulur", alman biri "almanyada almanca konuşulur" deme hakkına sahiptir.
Böyle yasaklarla ile bu ülkeye zarar verirsiniz. Biri sizin bu salakça kavganızı fırsat bilir, devletinizi böler, iç savaş çıkartır. Kendi kanınızı size içirtir.
(bkz: yasakla saadet olmaz)
valla kimse kusura bakmasin.

Burası Türkiye Resmi dilim türkçe.
nasıl almanyaya gittiğimizde zorla almanca konuşuyorsak türkiyede de türkçe konuşulur ...
Inşaat mühendisi olan bir arkadaşım bana bunu anlatmisti: "Ben kimsenin diline, ırkına mirkina, karşımam, ama arkadas, şantiyeye bir gidiyorum, bakıyorum herkes harıl harıl benim anlamadigim bir dili konusuyor. Bu adam bana sövüyor mu, sövmüyor mu anlamıyorum bile. Ben işçinin birisine yapcagi isi anlatıyorum, öbürleri arka tarafta bağıra bağıra laflar ediyorlar. Bu böyle olmaz dedik, patronla yasak getirdik. Calışma saatlerinde yabancı dil konuşulmayacak, o kadar. Is bitince ne yaparlarsa yapsınlar."
faşist bir ülkede son derece normal.kürtlere tahammül edemiyorlar sonra biz kardeşiz diyorlar.
nesi yanlış ki. adam kürtçe dememiş. türkçeden başka dillerde demiş.

birde iş vermiş ekmek vermiş . sana böyle güzel dönsün. nankörlük genetik olmamalı.
güncel Önemli Başlıklar