bugün

bakış açışına göre kurtuluş, bakış açışına göre kaçıştır.
birisine veya birilerine verilen bir mesaj bir cezadır özünde.
kurtuluş.
Bir Seçenektir.
başlığı görünce aklıma ismet özel'in intiharı düşündüğü ve vazgeçtikten sonraki sözleri geldi.

insanların intihar etmeye değmeyeceklerini düşünmeye başladım. bana göre intihar, geride kalanlara yönelik ağır bir suçlamadır. bu mesajı verebileceğin tıynette insan olmadığını düşününce de intihar etmiyorsun.
Kaçmak bir yerden diğer yere geçmek veya durum değişikliği yapmaktır. Kurtuluş ise içinde bululan andan tümüyle bağını koparmaktır. intihar eden kişi ölüm sonrası ne olacağını bilmediğinden kaçmış olamaz. Ancak dünya ile bağını koparmış olur. Bu bağlamda intihar kurtuluştur.
Korkaklıktır.Savaşmadan kaçmak olmaz
ikisi de değil. intihar etmek acizliktir.
cehennemin anahtarıdır.
david gold ölmeden önce bir şarkısında bu konuyu ele almış.

https://www.youtube.com/w...R4&ab_channel=Panasi1
ben bir kurtuluş olarak görüyorum şu cani dunyadan.
intihar ne kaçıştır ne kurtuluş. intihar vazgeçiştir, başa çıkamamaktır.
intihar kendi yolculuğunu tamamlamış kişiler için bedenden kurtuluştur. Fakat bu kişiler asla böyle bir eylemde bulunmaz.

Diğer bireyler içinse, kendinden kaçıştır.
Hiçbiridir.

intihar etmek için kaçmak ya da kurtulmak isteyeceğiniz bir hayatınız olması gerekmiyor.

intihar, her şey yolundayken bile yaşamaya katlanamamaktır.
intihar mı? intiharı siz çok yanlış anlamışsınız. Kendinizi astığınızı düşünün akabinde hemen kurtulmaya çalışırsınız.
intihar için kendinizi denize attığınızı düşünün akabinde yine kurtulmak için çabalarsınız. Neden mi? Çünkü siz kendinizi değil kafanızda ki pislikleri temizlemek istiyorsunuz
ikisi de hiç değil. allah altından kalkamayacağımız yük vermesin. allah'tan ümidinizi kesmeyin.