bugün

10 defa yazdim sildim. Demek ki etmezdim.
Etmezdim. inancını felan bi kenara koyarak düşün. Bu hayat bi kere verilmiş sonrasını ve sonunu merak etmiyor musun? Bi dizinin bile bi sonraki bölümünü heyecanla bekliyoruz yeri geliyor. Düşün ki bir insan hayatı ne kadar farklı ihtimallerle şekilleniyor. 1 saat sonra bile hayatınız tamamen değişebilir.
Çoktaan. Neden derseniz. Bunalımda ya da ergen olduğum için değil. insanın dünya hayatı tamamem sürgündür. iyi bir insan olduğuna inanıyorsanız. ibadetiniz tam ise. intiharda günah değilse. insan ölmez de napar.
etmezdim çünkü bu zor.
Günah diye bir şey yoktur ki.
günlerce, oturduğum apartmanınn çatısından atladığım ve beynimin otoparka dağıldı anın hayalini kurdum, kurdum,kurdum...ama yapamadım...kopamadım bu saçma hayattan...
intihar etmeyi, mücadele etmekten kaçmak ve acizlik olarak görüyorum. Sırf "kaçmayı seçti" demesinler diye bile intihar etmem. Tabi her zaman bu kadar sağlıklı düşünemiyorum. Günah olmasaydı şuan burada yazıyor olmazdım, gençlik bunalımlarımdan herhangi biri son bunalımım olabilirdi. iyi ki günah.
Karşıma çıkan ilk uçurumda bırakırdım kendimi rüzgara.
Cennet vaadi mi döndürecek o raddeye gelen insanı? Ha bu dünya da yanmışsın ha ötekinde bu fikir düştükten sonra insanın içine çok da farketmez.

Not: intihar etmeyin..Hiç mi merak etmiyorsunuz hayat filminizin sonunu?
bunu engelleyen bazı sebepler:

- aile ve sevilen kişilere bu acıyı yaşatmak istememek
- bilinmezlikten korkmak
- filmin sonunun nasıl biteceğini merak etmek
- hala biraz umudunun olması
- bazı sorumluluklar.
görsel

evet bazen çok yakın olduğumu biliyorum. Fakat kızım ve inançalrım engel oluyor. allah yanlış fikirden kurtarsın.
Allah yok korkaklar. intihar edecek adam gider eder böyle saçma şeylerle vaktini harcamaz.
Nasılsa gelmicekmi gelinceye kaçacak yer aramicazmı ohalde.
Yok be ben seviyorum oğlum yaşamayı.
Sanırım bir cana kıymak günah olmazsa kendimi değil başkalarını öldürürdüm.
Edemem. Edersem serefsizim edemem.
Bunu yapmak pes etmek olur hayatta karşına ne çıkarsa çıksın pes etmemelisin eğer sevdiklerin yanındaysa veya kendini seviyorsan pest etmek yok.
ölmek istemeyen insanların her daim bir bahanesi olur, bu ailesi olur, dini olur, kendisi olur, sevdiği olur, çocuğu olur bla bla bla.
kimse kimseyi ölmeye zorlamıyor zaten, yalandan kendine teselli arayıp zaten gerçekleştirmeyeceği intihara kılıf bulmaya gerek yok.
burada sıkıyorsa ölün demiyorum yanlış anlaşılmasın ancak intihar edecek kıvama gelmiş bir kişi zaten bunların hiçbirini takmaz.
o yüzden tesellilerin içeriği değişse de sonuç hep aynıdır.
Günahla alakası yok, sadece götüm yemiyor.
bu dünya bana göre değil. artık çakallıklara, samimiyetsizliklere tahammül edemiyorum.
herkese korkunç gelen mezarlıklar bana huzur veriyor.
ölü insan kıyafet istemez, yakacak istemez, yemek istemez.
sadece iman ister.
işte bu yüzden intihar yolu da kapalı.
yazacak, söyleyecek hiçbirşeyim yok. sadece artık gitmek istiyorum.
dininizde intihar etmek günahsa ölünün arkasından konuşmak da günahtır, yani hiç girişmeyiniz. bu arada ben günah olmasaydı değil, o durumlara düşseydim ederdim. yoksa günah olduğuna inanmıyorum zaten.
intihar etmek aciz insanların işi değildir, hiç intihar edecek duruma gelmemiş insanlar lütfen baktıkları pencereden kimseyi yargılamasın.
bugün bi arkadaşım tarafından aldığım sikimsonik sorudur, vay amına koyim dememe sebep olmuştur.

e güzel kardeşim, intihar etme düzeyine gelen bi insan günahını düşünür mü..