bugün

anne.

başka hiç bir şey veya hiç kimse yok beni bu hayata bağlayan.
o öldüğünde yaşamanın bir anlamı kalmayacak.
sezenin değimiyle 'Sende bilirsin hiç bir acı sonsuza dek sürmez'. bu yüzden değmez.
intihar etmemek için pek bi neden yok ama olaydan sonra canlı kalırsanız sıkıntı büyük,
Bi garip nedenlerdir.
sevdiklerinizin arkanızdan duyacağı üzüntü, pişmanlık, acı, özlem...
Hesaplar.
Bunu içiysun bakıyosun dalgana, bitti.
görsel
Haram olması.
Mutlu bir yuva kurmak.
çikolatanın kendisi bile nedendir. 2 ye aramaya gerek yok.
Ailenin ve arkadaşlarının çok üzülecek olması.
Başka neden göremiyorum.
zaten öleceksin.
-cips+kola eşliğinde iyi bir film
-çiğköfte ayran ikilisi
-sevdiğin kızla sinemada film izlemek
-yağmur yağarken kafanı camdan çıkarıp toprak kokusunu içine çekmek
-ilerde tombiş bi çoçuğunun olma ihtimali,onunla vakit geçirmek stres topu gibi bütün kötü enerjini alır
-hiçbirşeyin ailenden önemli olmaması
Bu yukarda saydıklarımı bırakıp gitme keyfine bak,sorun sana yüz vermeyen bi şıllık veya keko nun tekiyse boşver gitsin başkasını bulursun. Seni ezen bi kabadayı kılıklı dingilse,yaz bi kenara not et boş bi zamanında sikersin orrrrrrrrrospu çocuğunu,yok benim gücüm yetmez diyosan bana gel ben yardım ederim. Sen ölünce sikinde olmıycak bi yığın avrat ağızlıda var ayrıca neden onların biçimsiz suratlarına o memnuniyet tebessümünü verceksin ki,onun yerine yaşa ve onlarıda sik. Ailenden başka hiçbişeyi ciddiye alma, diğer bütün parrrrrrrrrazitlerin hepsininde amınakoyum.
iyi kazanıyorum amk.
salak olmamak.
seni sevenler varsa, sevdiğin insanlar varsa yaşadığın anılar varsa ne gerek var ki ? yaşanılanlar, sevdiklerin onlar için hayallerin için yaşamaya değer.
Sonrasının tam bir belirsizlik olmasıdır.

Nasıl bir hayat yaşarsan yaşa, yarın neler olacağı az çok bellidir.

Lakin ölümden sonrası öyle değil, bilinmezlik.

insan bilmediğinden her daim korkar.
intihar etmemek için tek neden yaşamak istemektir. Yaşayıp da intihar etmeyenlerse kendini yaşamak istemiyorum doye kandırmasınlar istemeselerdi intahar ederlerdi.
belki yarın ve yarından sonraki günler intihar etmek için daha güzel ve çekici bir sebep olabilir.
ilk başta neden ararsanız, dini inancınız aile ilişkileriniz yaşamınızı sevme dereceniz bu nedeni şekillendirir. Geride bir neden olmadığını gördüğünüzde intihar etmekten daha acı veren düşünce saplanır beyninize, intihar düşüncesi.
inançlarımız ve hayallerimiz.
bakara/286: ALLAH kişiye ancak kapasitesi kadar yükler. Herkesin kazandığı iyilik kendi yararına, kazandığı kötülükse kendi zararınadır. 'Rabbimiz, unutur yahut yanılırsak bizi sorumlu tutma! Rabbimiz, bizden öncekilere yüklediğin gibi bize ağır sorumluluk yükleme! Rabbimiz, gücümüzün yetmeyeceği şeyleri bize yükletme! Bizi hoşgör, bizi bağışla ve bize acı! Sensin bizim mevlamız (efendimiz ve egemenimiz). inkarcılar topluluğuna karşı bize yardım et!
yoktur. ediniz.
Cesaret.
Totalde hiçbir neden yoktur ama nefis işte bazı şeylerden vazgeçemiyorsun.
Hala birçok şey başarılabilir birde ölünce ne olacağımızdan kimse emin değil.