bugün

hatadan dönmek, şimdinin güzelliğine ve yaşama sevincine dair bir şeyler bulabilmektir.
bireyin ölümün kurtuluş yolu olmadığını anlamasıdır.

doğru olanı yapmaktır. düşünün, başka tanıdığınız biri intihar etse ne yaparsınız? cenazesine gidersiniz, mezarına toprak atar, bir fatiha okursunuz. birinci gün onu ve onunla yaptıklarınızı hatırlarsınız. ikinci gün, neden diye düşünürsünüz. üçüncü gün üstesinden gelmiş olursunuz. gördüğünüz üzere onunla mezara girmediniz, dünya dönüyor, hayat devam ediyor. sanır mısınız herkes sonsuz yasa bürünecek? sizinle mezara girecek?
zerre kadar sevgiye muhtaçken kucaklar dolusu sevgi sunulmasıdır.
tam çatıya çıkmışken, aşağıda adriana lima yı görmek suretiyle gerçekleşecek olay.
(bkz: götü yememek)
cesaretlenmektir.

evet cesaretlenmek; sonlara gelmişken, tam da bitirmişken yeniden buradayım demektir. yine yeni yeniden başlamaktır. kapatmak yerine bir kereliğine format atmaktır.
bazen sadece arkanızdan ağlayacak insanların olduğunu bilmektir. bir annenin, bir babanın canından çok sevdiği, biricik evlatlarının hayatını kurtarmaktır. sizin de nefret ettiğiniz birinin hayatını kurtarmak ve dişinizi biraz daha güçlü sıkmaya karar vermektir doğru zaman gelinceye kadar...

(bkz: intihar/#1710646)
(bkz: ölmeyi bile becerememek)
intihar etmek üzerinde uzunca düşünülerek yapılan bir eylem olmadığı için ; sorunlarına hala bir çözüm yolu bulma umudu taşıyan insanların gri beyin hücreleri arasında oluşan sinaptik bir bağ sonucu kendisine " dur " emri gelmesidir .
" intiharı düşünen bir insan için en kötü şey, kendisini öldürmesi değil, bunu düşünüp yapmamasıdır " . *
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.