bugün

''eğer intihar etmeyi düşünmüyorsanız, intihar anlaşılacak bir şey değildir.''

(bkz: wrote by charles bukowski)
intihar etmeye karar vermek, cafe'de oturup nescafe icmeye karar vermekten, biraz daha agir ve karmasik oldugu icin, insan ruhunda gel git'lere yol acmasi, davranislarinda tutarsizliga yol acmasi normal karsilanmalidir. en azindan, insan sirf ilgi cekmek icin kendi olumunu* one suruyorsa, bu bile ilgili sahsin yeteri kadar problemli oldugunun bir gostergesidir. 3-5 defa bahseder, 1-2 defa numaradan denermis gibi yapar, aa sonra bir bakmissin bu sefer basarmis. insani bu davranis bicimine iten kosullar degismedikce, " bak arkadasim bu yaptigin dogru degil, delikanli adam yapacam dedigi zaman yapar" gibi ucuz yaklasimlar bir fayda saglamayacagi gibi, intihara tesebbus eden kisiyle yakinlik durumunuz ve iliskinize bagli olarak sonradan derin bir vicdan azabiyla bas basa kalmaniz olasidir.

(bkz: soz vermek got vermeye benzemez)
(bkz: adam can vericem diyor daha gotu mu kalmis)
(bkz: havlayan köpek ısırmaz)
(bkz: emile durkheim)
(bkz: hermann hesse)
(bkz: friedrich wilhelm nietzsche)

ezikler!
hayata son vermenin kolay bir karar olmadığının farkında olan insanlardır. aynı zamanda da hayatın en dibinde olduğunu, ne yapsa artık düzelmiyeceğini düşünen insanlardır.
belki bazıları ilgi göstersinler diye bu yola başvurur. yine de bu insanlara farklı yaklaşmalı. demekki adam umduğunu bulamıyor bu hayattan. annesinin , babasının ilgisizliğinden yakınıyor belki de. yani bir şekilde hayatının her türlü yanından tekme yemiş insandır.
intihar bahsidilecek bir şey değildir. intihar eden kişinin aklı başında deildir bu nedenlede bunun bahsi yapılmaz. intihar edecek kişi bunun konusunu yapmadan eylemi gerçekleştirir.
hemen kızılmaması gereken insanlardır, belki de bekledikleri bir şey vardır ve o yüzden ertelemişlerdir...
(bkz: üçüncü köprüden ilk intihar)
(bkz: yaşamaktan bahsedip intihar edenler)
(bkz: emolar)
(bkz: alihan)
(bkz: benzin yuttum)
(bkz: alihan a benzin zammi soku)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.