bugün

korkakligin getirdigi cesarettir.
genellikle çaresizliktir.
ikisinden de öte incelenmesi gereken bir olgudur.
Tepeden tırnağa cesarettir.bazıları intihar etmeyi düşündüm deyince etseydin amk korkagi derim icimden.
intihar, bireyin içgüdülerine karşı bir başkaldırı olduğu için aslında biyolojik açıdan radikal bir karar. intihar etmek cesaret midir, korkaklık mıdır bilemem ama içgüdülerimizi kontrol edebildiğimiz için güçlü bir irade gereksinimi olduğunu düşünüyorum.
Bunalımdır. Buhrandır. Çaresizliktir. Anlık Akıl kaymasıdır. Allah verdiği aklı geri almasın. Çaresiz dermansız zorda sıkıntıda bırakmasın.
intihar gibi büyük bir olayı 2 seçenekle kategorize etmek saçma. intihar eden insan birçok duygu içinde olabilir. ha bana sorarsanız ikisinden ziyade en çok aptallıktır.
intihar bana göre kendine şans bırakmama durumudur. Şanssız bir insanın bile şansı vardır. Kendine şans bırakmayan şansını yok eden insan kendine değer vermiyordur. Bir insan neden kendine değer vermez bunu düşünmek lazım. Çevre inanılmaz yüksek bir faktördür. Kendine değer vermeyen insan kendini de sevemez. Kendini sevmeyen insan başkalarını da sevemez. Acaba bu intihar kendinden kaçış mıdır yoksa başkasından kaçış mıdır bunu tartışmak gerek. Bence kendinden kaçıştır. Vicdan gibi düşünün, herkesten kaçabilirsin ama kendi vicdanından kaçamazsın.
merak diyorum.
lmao
valla bana şimdi sorunlardan kaçmak olarak geliyor ama o ruh halinde neler olduğunu bilemem.. umarım da hiç düşmem öyle bir ruh haline.
Anlık cesaret ile büyük aptallık.
her ikisi de değildir.
intihar etmek çaresizliktir. canından vazgeçmekten başka çıkış bulamamış demektir. insanlar neler yaşıyor da o psikolojiye geliyor,aptallık demek acımasız bir yorum olur bence.
Hayatın kalan kısmına dair en ufak bir motivasyon bulunamamasıdır..bir insan sevgilisinden ayrıldı diye, parası yok diye, ailevi problemleri yüzünden intihar etmez, etmemeli.. Ama geri kalan hayatında oturup mantıklı şekilde düşününce öncesine oranla daha iyi olacağına dair en ufak bir umudu yoksa intihar kaçınılmaz sondur..
Çokca düştüğüm ruh hali ama biliyorum ki hepsi geçiyor. Bazen o kadar boş ve saçma geliyorki yaşamak ister istemez intiharı düşünürken buluyorsun kendini ama sonrasında en ufak bi gelişme bile seni tekrar hayata bağlayabiliyor zaten günün birinde öleceğiz birkaç yıl kötü de olsa yaşamak ölümden daha cazip geliyor ve insanların tamamı bu dünyaya mutlu olmaya geldiğini düşünerek yanılgıya düşüyor, bu dünya üzenlerin dünyası dostlar.. üzmeyi göze alabiliyorsanız mutluluğunuz sizin olsun.
intihar insanoğlunun en büyük başkaldırısıdır. Ne korkaklıktır ne de cesarettir, ikisinden daha fazla bir şeydir bence.
Korkaklıktır ve çok büyük günahtır aklınızdan bile geçirmeyin.