1. 1.
    korkakligin getirdigi cesarettir.
    ... thevildoer
  2. 2.
    genellikle çaresizliktir.
    7 ... spin quantum
  3. 3.
    ikisinden de öte incelenmesi gereken bir olgudur.
    1 -1 ... niceless
  4. 4.
    Tepeden tırnağa cesarettir.bazıları intihar etmeyi düşündüm deyince etseydin amk korkagi derim icimden.
    1 -1 ... nicktator
  5. 5.
    intihar, bireyin içgüdülerine karşı bir başkaldırı olduğu için aslında biyolojik açıdan radikal bir karar. intihar etmek cesaret midir, korkaklık mıdır bilemem ama içgüdülerimizi kontrol edebildiğimiz için güçlü bir irade gereksinimi olduğunu düşünüyorum.
    ... olmeca dark chocolate
  6. 6.
    Bunalımdır. Buhrandır. Çaresizliktir. Anlık Akıl kaymasıdır. Allah verdiği aklı geri almasın. Çaresiz dermansız zorda sıkıntıda bırakmasın.
    2 -1 ... gazeloglu
  7. 7.
    intihar gibi büyük bir olayı 2 seçenekle kategorize etmek saçma. intihar eden insan birçok duygu içinde olabilir. ha bana sorarsanız ikisinden ziyade en çok aptallıktır.
    ... misalci
  8. 8.
    (bkz: bombacı mülayim)
    ... babacarlos
  9. 9.
    Cesarettir tabiki. Korkaklık diyenler işin edebiyatını bıraksınlar. 20 kişi önünde konuşmaya cesaret edemeyen zavallılar canından vazgeçmiş adamı korkak diyerek yaftalıyor.
    Adam hayatın dibini sıyırmış, kendinden vazgeçecek hale gelmiş. Kimse aldığı yaralarla yaşamak zorunda değil..
    Hayata dahil olacağı anı kimse secemez, ama gitmek istediği anı belirlemek güzel bir sahipliktir.

Erdemli cok intihar var.
    2 ... 7eylul2005
  10. 10.
    intihar bana göre kendine şans bırakmama durumudur. Şanssız bir insanın bile şansı vardır. Kendine şans bırakmayan şansını yok eden insan kendine değer vermiyordur. Bir insan neden kendine değer vermez bunu düşünmek lazım. Çevre inanılmaz yüksek bir faktördür. Kendine değer vermeyen insan kendini de sevemez. Kendini sevmeyen insan başkalarını da sevemez. Acaba bu intihar kendinden kaçış mıdır yoksa başkasından kaçış mıdır bunu tartışmak gerek. Bence kendinden kaçıştır. Vicdan gibi düşünün, herkesten kaçabilirsin ama kendi vicdanından kaçamazsın.
    ... drdex