bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    celiskili onerme.
    intihar, yasamda bir mana bulamamanin bir sonucudur. celiski de surdadir ki, yasamda bir mana bulamamis bir insan olumde ne manasi bulmustur? orda da bir mana bulmamistir. sahip olmak bir seye baglanmaktir evet. ona muhtac olmaktir, evet. muhtac oldugunu reddetmek yada reddetmeye calismaktan ibarettir intihar etmek.
    ne kalmaya ne gitmeye karar verecek olan insan degildir. islerin boyle yurudugunu zannetmek ise dunyadaki en acinacak basiretsizlik, yeri geldiginde salakliktir.
    (bkz: intihar en buyuk yalandir)
    5 ... child
  2. 2.
    kesinlikle doğru olan önermedir, terkedişlerin en muhteşemidir ve zaferlerin.
    4 -3 ... migren
  3. 3.
    öbür dünyada çok sıcak bir karşılamaya haiz olacakların düşüncelerinden biridir.
    (bkz: tanıdık zebani yoksa yanarsın koçum)
    (bkz: tanıdık olsa da yanarsın)
    1 ... blindguardian
  4. 4.
    en büyük cesarettir aynı zamanda...
    5 ... 6.4.r.1.$.h
  5. 5.
    yunus ve balinalarında intahar ettikleri bilinmekte. o zaman bu hayvancıklar erdemli oluyorlar herhalde. erdemli olup olmadıkları bir yana ama bilim insanlarının hem fikir olduğu bir nokta var. oda bu canlıların gayet zeki olduğudur. yoksa zeka ile intahar arasında bi doğru orantı mı mevcut bilemedim ben.
    1 ... no leaf clover
  6. 6.
    yanlış önermedir.

intihar tırsaklığın, güçsüzlüğün, karaktersizliğin simgesidir..
    ölmek dünyanın en kolay şeyidir, atarsın kendini bir binadan, korku en fazla 2 saniye sürer.. 2 saniyelik cesaret hiçbir şey ifade etmez..

aslolan yaşamaktır, yaşamak yürek ister..
    intihar korkakların ve aptalların işidir..
    3 -1 ... selmagezinir
  7. 7.
    sevgiliye seni o kadar çok seviyorumki sensiz yaşaymamam mesajının anlam kazandığı andır.
    1 ... tenceretava
  8. 8.
    saçma önermedir. yaşamdan vazgeçmek, kolay yolu tercih etmektir. hayat ne kadar zorlarsa zorlasın, bu kaçış, en basitinden korkaklığa delalettir. bir de buna erdem kisvesi giydirmek, abesle iştigal olmaktadır.

zor olanı seçiniz efendim, yaşamayı deneyiniz.
    1 ... insomniac
  9. 9.
    yaşayan bütün insanların erdemsiz olduğunu iddia eden söz öbeği.
    2 ... sempatik hayvan
  10. 10.
    aciziyeti ve zayıflılığı erdem olarak nitelendiren önerme.
    2 ... shawnshank